اخبار سیاسی

سنگین ترین شکست الاهلی توسط استقلال در حضور شاهزاده سعودی

سنگین ترین شکست آسیایی الاهلی در حضور وزیر ورزش عربستان توسط استقلال ایران ثبت شد.

18 اردیبهشت 1400

واکنش آژانس اطلاعات خارجی روسیه به اتهام زنی های آمریکا

سرویس اطلاعات خارجی روسیه اتهام زنی های مجدد آمریکا درباره حمله سایبری و مشخص جایزه برای کشتن سربازان آمریکایی را بی معنی توصیف کرد.

16 اردیبهشت 1400

شیوه خاص یکی از بازجویان ساواک در اصفهان

در روزهای اخیر سید علی نکویی زهرایی از فعالین انقلابی اصفهان دار فانی را وداع گفت.

14 اردیبهشت 1400

دلایل منع دسترسی کاربران ایرانی به سرویس های گوگل

به گزارش خبرنگاران، گوگل به تازگی ارائه بعضی سرویس های تجاری و غیرتجاری خود را برای دسترسی کاربران ایرانی متوقف نموده است. بسیاری از این سرویس ها پیش از این نیز توسط گوگل برای کاربران ایرانی محدود بود اما هم اکنون حتی با استفاده از ابزار فیلترشکن و VPN...

6 اردیبهشت 1400

دیدگاه های نمایندگان مجلس درباره دستاوردهای 8 ساله نفت

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس دستاوردهای هشت ساله شرکت ملی نفت ایران، از اعتماد به متخصصان ایرانی و توان داخلی برای ارتقای جایگاه صنعت نفت ایران سخن گفتند.

5 اردیبهشت 1400

اتحادیه اروپا بازنگری در روابط با روسیه را به نشست سران موکول کرد

رئیس شورای اروپا به رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که کار برای تدوین راه چاره جدیدی در برخورد با روسیه، به نشست حضوری بعدی سران این سازمان موکول گردد.

2 اردیبهشت 1400

واکنش انگلیس به تحریم های چین

در حالی که لندن به جامعه بین الملل در تحریم کردن مسئولان نقض های حقوق بشر می پیوندد، دولت پکن منتقدانش را تحریم می نماید.

1 اردیبهشت 1400

آمادگی ایرانسل برای توسعه پژوهش های 6G در کیش

مدیرعامل ایرانسل در مراسم افتتاح رسمی ششمین سایت تجاری 5G ایرانسل در جزیرۀ کیش، از آمادگی این اپراتور برای توسعه پژوهش های 6G در کیش اطلاع داد.

29 فروردین 1400

سفر به کشورهای آسیای جنوب شرقی و نکاتی که باید بدانید

آسیای جنوب شرقی یکی از جادویی ترین مناطق روی زمین است. این منطقه با سواحل خیره کننده، معابد تاریخی، جنگل های سرسبز و شهرهای عظیم و پر جوش و خروش همه چیز برای هر نوع توریست با هر سلیقه ای را در بر دارد. زمانیکه به منطقه ای متفاوت از سرزمین خود سفر می کنید،...

28 فروردین 1400

آمریکا و انگلیس تحریم های بیشتر علیه روسیه را آنالیز می نمایند

آمریکا و انگلیس در حال سنجیدن اعمال مجازاتهای بیشتر علیه روسیه از بابت استفاده از تسلیحات شیمیایی با گزینه هایی اعم از اعمال تحریم علیه الیگارشیها تا اقدام افراطی هدف دریافت بدهی حاکمیتی این کشور هستند.

26 فروردین 1400

مجلس اروپا پیش نویس قطعنامه ای را در محکومیت نقض حقوق بشر بحرین تصویب کرد

مجلس اروپا دیروز در جلسه رای گیری مربوط به اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه علیه مخالفان، پیش نویس قطعنامه ای را در محکومیت نقض حقوق بشر بحرین به تصویب رسانده است.

20 فروردین 1400

اندیشکده روسی، حفظ روابط آمریکا و چین برای متحدهای واشنگتن مهمتر است

متحدهای اروپایی و آسیایی آمریکا بیشتر به دنبال حفظ مناسبات واشنگتن و پکن هستند تا آمریکا و روسیه، زیرا برای آنها مناسبات دوجانبه با چین از اهمیت زیادی برخوردار است.

19 فروردین 1400

خبرنگاران لاوروف با همتای سوری درباره حل بحران سوریه گفت و گو کرد

مسکو - خبرنگاران - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در گفت و گویی تلفنی با فیصل مقداد همتای سوری خود، با تاکید بر همکاری مسکو با تهران و آنکارا درباره حل و فصل سیاسی بحران سوریه مصاحبه کرد.

18 فروردین 1400

عضو ارشد حزب حاکم چین: ایالات متحده حق ندارد از بالا به چین نگاه کند

عضو دفتر سیاسی و مدیر دفتر کمیسیون امور خارجه کمیته مرکزی حزب کمونیست چین تاکید نمود ایالات متحده حق ندارد از بالا به چین نگاه کند.

16 فروردین 1400

همایش واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 برگزار می گردد خبرنگاران

همایش نیم روزه پس از یک قرن؛ واکاوی کودتای سوم اسفند 1299 با حضور و سخنرانی اساتید برجسته به صورت مجازی و پخش به وسیله ادوبی کانکت برگزار می گردد.

16 فروردین 1400

آغاز پرداخت یک میلیارد دلار از بدهی کره جنوبی به ایران خبرنگاران

رییس کل بانک مرکزی گفت: پولی که بانک مرکزی از کره جنوبی طلب دارد هفت میلیارد دلار است، اما قرار شده که پرداخت ها حداقل با یک میلیارد دلار آغاز شود.

15 فروردین 1400

3 مرکز نوآوری جدید دانشگاه امیرکبیر افتتاح شد ، ستاری: توسعه مراکز نوآوری به درآمدزایی دانشگاه ها یاری می نماید خبرنگاران

مراکز نوآوری مهندسی پلیمر و رنگ، مهندسی هوافضا و عمران و محیط زیست دانشگاه امیرکبیر امروز با حضور معاون علمی و فناوری و رئیس این دانشگاه افتتاح شد.

13 فروردین 1400

یک نامه به بایدن و یک طرح در سنا درباره ایران

سیاستمداران جمهوری خواه و دموکرات آمریکایی فشارهای خود به دولت بایدن برای اثرگذاری بر سیاست او در قبال ایران افزایش داده اند. در این راستا تعدادی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا سه شنبه در نامه ای به جو بایدن، از او خواسته اند از لغو...

7 فروردین 1400

سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری ها ایجاد می گردد

معاون عمرانی وزیر کشور درباره مشکل صدور پروانه ساختمانی و به روز نبودن آن گفت: یکی از مسائل امروز، طولانی بودن فرآیند صدور پروانه های ساختمانی در شهرداری ها است. به نظر می رسد راه اندازی سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری های سراسر کشور این...

5 فروردین 1400

دانشجویان دانشگاه های افسری آجا درساخت تجهیزات دفاعی مشارکت دارند خبرنگاران

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به توانمندی نیروهای جوان و دانشجویان دانشگاه های افسری آجا، گفت: امروز دانشجویان ما در ساخت تجهیزات دفاعی مورد احتیاج مشارکت دارند.

5 فروردین 1400
تعداد: (282)