سال تحصیلی با شاد شروع می گردد

به گزارش مجله میهن 128، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال جاری هم سال تحصیلی را با شاد شروع می کنیم، گفت: ممکن است مدارس کم جمعیت در منطقه ها دوردستی که به برخی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیش از 60 درصد دانش آموزان، مهر را با شاد شروع می نمایند.

سال تحصیلی با شاد شروع می گردد

به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی- سرپرست آموزش و پرورش در بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم شاد در ساختمان همراه اول، با بیان اینکه در آستانه شروع سال تحصیلی و بازگشایی تدریجی مدارس، فرصتی فراهم شد که در جریان فرآیند شبکه شاد قرار بگیریم، گفت: این شبکه سال گذشته به یاری آموزش و پرورش آمد و یکی از عظیم ترین دستاورد های نظام جمهوری اسلامی را فراوری کرد و به واسطه آن، آموزش در دوران کرونا، استمرار پیدا کرد. البته طبیعی است که یک سری مسائل در این زمینه وجود داشت.

وی با بیان اینکه سال جاری هم سال تحصیلی را با شاد شروع می کنیم، اضافه نمود: ممکن است مدارس کم جمعیت در منطقه ها دوردستی که تحت پوشش فضای مجازی نیستند یا به برخی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیش از 60 درصد دانش آموزان، مهر را با شاد شروع می نمایند. ظرفیت های فوق العاده ای ایجاد شده و نسخه ای که قرار است قبل از شروع سال تحصیلی رونمایی گردد، ظرفیت های متفاوت تری دارد و می تواند جذابیت های بیشتری برای دانش آموزان ایجاد کند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر دسترسی دانش آموزان به فضای امن اطلاعات در فضای مجازی با استفاده از شاد، اعلام کرد: با اقدامات اجرا شده، هم قابلیت های خوبی برای معلمان ایجاد شده که بتوانند از تجربیات معلمان سرآمد استفاده نمایند و هم معلمان سراسر کشور، توانمندی های خود را به کل جامعه عرضه نمایند. یکی از رویکرد هایی که می تواند به توسعه عدالت آموزشی یاری کند همین است که ما زمینه دسترسی دانش آموزان را به آموزش برتر و باکیفیت و مناسب آماده کنیم. امروز دانش آموز محروم ترین استان ما در اقصی نقاط کشور به برترین تدریس ها دسترسی دارد و هیچ چیز بهتر از این کار برای دسترسی به فرصت آموزش تحصیلی برابر نیست.

کاظمی ادامه داد: علاوه بر این، اقدامات بسیار زیادی انجام می دهیم که ضریب نفوذ بهره برداری دانش آموزان را در حوزه شاد هم با تهیه تبلت و دستگاه های متناسب و هم با ایجاد زیرساخت های فناورانه در اقصی نقاط کشور فراهم کنیم. ممکن است بخشی از کشور تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات نباشد و یا اگر هست، کیفیت و سرعت مناسبی ندارد. بدین منظور جلساتی با وزیر ارتباطات داشتیم و قول های مناسبی دادند و در شورای عالی فضای مجازی هم موضوع در دستور کار است. امروز اولین دستور کار شورای عالی فضای مجازی، شبکه شاد است.

وی درباره تسهیلات رایگان آموزش مدارس در سال تازه شرح داد: یکی از اتفاقات خوبی که سال گذشته افتاد، استفاده از اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزانی که از این پلتفرم استفاده می نمایند بود. سال جاری هم علی رغم اینکه وزارت ارتباطات تحت فشار قرار گرفته بود و هنوز هم مطالبات همراه اول پرداخت نشده، اما آقای زارع پور و مسوولان همراه اول تدبیر لازم را صورت دادند که استفاده از شبکه شاد، سال جاری هم برای دانش آموزان، معلمان و خانواده ها رایگان باشد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: ما نمی توانیم به گذشته برگردیم، آموزش در فضای مجازی و شاد و مسیری که دنبال می کنیم، بخشی از فرآیند آموزش است. حتی اگر مدارس با از بین رفتن کرونا، به صورت کامل حضوری گردد، مجموعه پلتفرم شاد به اسم بخشی از فعالیت های آموزشی وزارت آموزش و پرورش که یا جنبه مکمل دارد، یا مقوم و یا اصلی، ادامه خواهد داشت و شبکه شاد حتی در حالت عادی هم جزئی از ارکان تعلیم و تربیت است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1399

به "سال تحصیلی با شاد شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال تحصیلی با شاد شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید