اخبار صنعت

قیمت هر بشکه نفت برنت به 63 دلار و 96 سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز در بازارهای جهانی با 0.4 درصد افزایش به 63 دلار و 96 سنت رسید.

7 بهمن 1398

خودروی آب سوز ناقض قوانین ترمودینامیک است

یک کارشناس صنعت خودرو در رابطه با ادعای استفاده از آب به عنوان سوخت خودرو، گفت: اگر قرار باشد انرژی صرف تجزیه آب کرده و سپس از هیدروژن به دست آمده به عنوان سوخت برای راندن خودرو استفاده کرد، بهتر است همان انرژی را مورد استفاده قرار دهیم که مفیدتر هم خواهد...

5 بهمن 1398

دهه 20 تا 30 میلادی، دهه اقتدار بلاکچین

همه ما درباره رمز ارزها و بلاکچین شنیده ایم. خوب می دانیم که سهم مهمی از بازار اقتصادی و فناوری آینده از آن رمز ارزها و بلاکچین خواهد بود. آرمان پنج تن طوسی می گوید: بلاکچین و رمز ارزها 3 برابر اینترنت در جهان موج ایجاد خواهند کرد. او مدیرعامل و مؤسس شرکت...

5 بهمن 1398

بروکسل؛ حامیان محیط زیست زنجیره انسانی تشکیل دادند

هزاران نفر با تشکیل زنجیره انسانی در قلب پایتخت بلژیک کوشش کردند تا توجه مردم را به اقدام فوری و مشترک علیه تغییرات اقلیمی جلب نمایند.

4 بهمن 1398

استارت تولید انبوه صنایع دستی

معاون صنایع دستی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تولید انبوه صنایع دستی در کشور خبر داد.

3 بهمن 1398

مجوز راه اندازی فن بازار به 7 پارک علمی و 15 شهرک استانی اعطا شد

معاون توسعه نوآوری پارک علم و فناوری پردیس گفت: در حال حاضر به 7 پارک و 15 شهرک استانی مجوز راه اندازی فن بازار داده شده است.

26 دی 1398

بادامکی: به ما گفتند که از تمام بازیکنان مان می توانیم استفاده کنیم، امیدوارم مهاجری فردا کنار تیم باشد

حسن بادامکی، مربی تیم فوتبال نساجی مازندران ابراز امیدواری کرد در ملاقات فردای این تیم مقابل استقلال، محمدرضا مهاجری سرخپوشان مازندرانی را همراهی کند.

20 دی 1398

اولین ویدئو از بنزین 3 هزار تومانی در راس ساعت 12 شب ، کرایه اتوبوس های مسافربری هم دوباره زیاد می گردد؟

تابلوی قیمت بنزین بر اساس ویدئویی که خبرگزاری صدا و سیما از پمپ بنزینی در تهران منتشرنموده، تغییر نموده است.

17 دی 1398

دکوراسیون خانه دل نشین نرگس و مرتضی در تهران

وب سایت چیدانه: انتخاب سبک دکوراسیون خانه همواره هم از روی اصول و قوانین انجام نمی گردد. بعضی از افراد ترجیح می دهند وسایل و چیدمانی را انتخاب نمایند که از روی دل و با علاقه شخصی به سراغشان رفته اند. درست است که در این شرایط باید هماهنگی و ترکیب وسایل را...

16 دی 1398

دانشگاه در خط مقدم مبارزه با درآمدهای نفتی است

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن ابراز امیدواری برای موفقیت دانشگاه آزاد در راستا فناوری و تأکید بر ضرورت کسب درآمد دانشگاه از محل فروش تکنولوژی، گفت: باید با ساختار شکل گرفته در کشور مانند تمرکز بر واردات، عدم تولید در کشور و ... مبارزه کنیم و در این...

10 دی 1398

اسامی داوران و ناظران هفته سوم لیگ برتر والیبال اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، مسابقات هفته سوم لیگ برتر، روز پنج شنبه انجام خواهد شد. با اعلام منوچهر پورحسن سرپرست سازمان لیگ، اسامی داوران و ناظران این هفته به توضیح زیر است:

5 دی 1398

نمایشگاه بین المللی خشکبار، گیاهان دارویی، زعفران، فناوری و صنایع و خدمات وابسته برگزار می گردد

نمایشگاه بین المللی خشکبار، گیاهان دارویی، زعفران، فناوری و صنایع و خدمات وابسته 28 آبان لغایت 1 آذر ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

4 دی 1398

سایه سنگین تولیدات زیرپله ای بر صنایع غذایی ایران

زرگران رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گفت: نمی توان محصولات صنایع غذایی ایران را مشمول مالیات کرد؛ در حالی که بر محصولات غذایی فراوری شده در اصناف و فراوریات زیرپله ای، نظارتی صورت نمی گیرد.

3 دی 1398

ابزار کلیدی در مدل اقتصاد مقاومتی ایران به روایت اویل پرایس

خبرنگاران؛ اویل پرایس در گزارشی که گزارشی به آنالیز قابلیت های نفتی ایران پرداخت و از فراوری پتروشیمی، به عنوان ابزاری کلیدی در مدل اقتصاد مقاومتی ایران ناک برد و مدعی شد ایران در حال گسترش فراوری گاز مایع است

28 آذر 1398

صفر، سهم میراث لرستان از تخصیص اعتبارات سیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان می گوید: برای جبران خسارت سیل یک ریال به این اداره تخصیص نیافته است.

27 آذر 1398

کمالوند: از جیب خرج می کنیم، اما نمی گذاریم پارس جنوبی سقوط کند، آقایان مسئول! آدرس را اشتباهی آمده اید

فراز کمالوند، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت که حتی اگر اعضای این تیم از جیب خودشان خرج کنند، اجازه نمی دهند پارس به لیگ یک سقوط کند.

25 آذر 1398

تحریم های سال 2020 تأثیر اضافه ای بر اقتصاد ایران نخواهد داشت

مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول گفت: تخمین زده می گردد تحریم هایی که در سال گذشته اعمال و در امسال سخت تر شد، سال آینده تأثیر اضافه ای بر اقتصاد ایران نداشته باشد.

25 آذر 1398

جزئیات اجرای فرصت مطالعاتی اساتید در صنایع، هزار ظرفیت شناسایی شد

مدیر دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: طرح فرصت مطالعاتی 6 ماهه اساتید در صنایع از ابتدای سال تحصیلی جاری به صورت تشویقی برای اساتید قدیمی و به صورت الزامی برای اساتید جدید اجرایی شده است.

24 آذر 1398

استقرار قطب تولید کاشی و سرامیک کشور در استانی کم آب

فرماندار شهرستان میبد در استان یزد با اشاره به تولید 40 درصد از کاشی و سرامیک کشور در این شهرستان، می گوید: علاوه بر اجرای طرح هایی در شهرستان که تا 70 درصد مصرف آب معمول در این صنعت را کاهش داده ولی نسبت اشتغال ایجاد شده در این بخش به میزان آب مصرفی آن نیز...

17 آذر 1398

اعتصاب کارگران 6 کارخانه زیرمجموعه ماک در آمریکا

کارگران 6 کارخانه زیرمجموعه خودروسازی ماک آمریکا دست به اعتصاب زدند؛ این احتمال وجود دارد تولید در یکی از این شرکت ها متوقف و 3500 کارگر بیکار شوند.

14 آذر 1398
تعداد: (51)