تور آلمان ارزان: کاهش اقشار با عایدی میانه در آلمان، افزایش قشر فقیر و در معرض خطر فقر

به گزارش مجله میهن 128، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که همیشه افراد و خانوارهای بیشتری در آلمان از طبقه با عایدی میانه خارج شده و به طبقات پایین تر سقوط نموده و در معرض خطر فقر قرار می گیرند.

تور آلمان ارزان: کاهش اقشار با عایدی میانه در آلمان، افزایش قشر فقیر و در معرض خطر فقر

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که طبقه میانه در آلمان به صورت قابل توجهی در حال کم شدن هستند و به صورت خاص در معرض خطر سقوط به طبقات پایین تر قرار دارند.

بر این اساس در سال 2018 حدود 64 درصد مردم به طبقه میانه جامعه تعلق داشتند، در حالی که در سال 1995 70 درصد به این طبقه جامعه تعلق داشتند.

این نتایج یک آنالیز مشترک سازمان توسعه و همکاری مالی (OECD) و بنیاد برتلزمن است. بر این اساس تنها بین سال های 2014 و 2017 حدود 22 درصد از افراد در سن کار در طبقه پایین تر در آمدی قرار گرفته و به این ترتیب فقیر شده و یا در معرض خطر فقر قرار گرفتند. بعلاوه نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این تحول با توجه به این بیماری همه گیر (کرونا) تشدید شده است.

نتایج این آنالیز بعلاوه نشان می دهد که 8 درصد افراد با عایدی میانه در اولین ماه های بحران کرونا تا ژانویه سال 2021 شغل خود را از دست دادند.

موسسه برتلمزمن اطلاع داد که بر اساس این آنالیز همه کسانی که عایدیی بین 75 تا 100 درصد عایدی میانه دارند با در نظر گرفتن اندازه خانوار آن ها در معرض خطر هستند. این اندازه در آمد در سال 2018 حدود 1500 تا 2 هزار یورو عایدی خالص برای یک مجرد و یا 3 هزار تا 4هزار یورو برای یک خانواده با دو بزرگسال و دو فرزند بود.

این بنیاد به ویژه از خطر کاهش عایدی برای بزرگسالان جوان با عایدی میانه جامعه اطلاع داده است. بر این اساس نسبت جوانان 18 تا 29 ساله که به گروه با در آمد میانه تعلق دارند و عایدی آن ها کاهش یافته بیشتر است. مقایسه نسل ها هم این مسئله را نشان می دهد.

در حالی که 71 درصد متولدین سال های 1955 تا 1964 بعد از آغاز زندگی حرفه ای خود به طبقه میانه راه پیدا کردند، تنها 61 درصد متولدین در سال های 1983 تا 1996 چنین شرایطی داشتند. به گفته یکی از محققان این آنالیز کسی که در آلمان از طبقه میانه به پایین سقوط کند امروزه برایش بسیار سخت تر است که دوباره به طبقات بالا صعود کند.

نتایج این آنالیز نشان می دهد که بخصوص برای آلمان شرقی ها این مسئله که به سطح عایدی میانه جامعه برسند و یا خود را در این سطح نگه دارند بسیار دشوارتر از ساکنان آلمان غربی است. در مقایسه با سایر کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه مالی تنها در کشورهای سوئد، فنلاند و لوکزامبورگ طبقه میانه با سرعت بیشتری از آلمان به طبقات پایین تر نزول پیدا نموده و شرایط بدتری دارند.

در این میان اندازه تحصیلات نقش بسیار تاثیر گذاری را ایفا می نماید.

بر اساس نتایج این آنالیز نسبت افراد 25 تا 35 ساله با تحصیلات پایین و یا میانه که به طبقه میانه جامعه راه پیدا می نمایند به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد.

یکی از محققان این تحقیق اعلام نموده است که کسری های آموزشی که در نتیجه همه گیری کرونا ایجاد شده است باید فورا جبران گردد و در غیر این صورت صعود سخت به طبقه میانه برای بسیاری دشوارتر خواهد شد.

در این آنالیز آمده است: برای تقویت طبقه میانه جامعه باید موانع موجود در بازار کار برچیده گردد و از زنان حمایت بیشتری گردد. بر این اساس این قشر بیشتر از قبل کار می نمایند، اما اغلب به صورت نیمه وقت و در مشاغل مناسب برای خود کار می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1522

به "تور آلمان ارزان: کاهش اقشار با عایدی میانه در آلمان، افزایش قشر فقیر و در معرض خطر فقر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: کاهش اقشار با عایدی میانه در آلمان، افزایش قشر فقیر و در معرض خطر فقر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید