اخبار اقتصادی

حکمرانی همه جانبه در فضای مجازی محکوم به شکست است

به گزارش خبرنگاران، چهارمین جلسه از سمینار علمی حکمرانی فضای مجازی با موضوع ابعاد فرهنگی- اجتماعی طرح حمایت از حقوق کاربران عصر دیروز شنبه 20 شهریور با همکاری پژوهشگاه فضای مجازی و دانشگاه های آزاد اسلامی و امام صادق (ع) برگزار گردید.

23 شهریور 1400

چرا قبوض برق نجومی شدند؟

مدتی است که بعضی از مشترکان با قبوض نجومی روبرو می شوند که شائبه افزایش تعرفه برق را به وجود آورده، اما آنطور که مسوولان اعلام می نمایند گرمای هوا و افزایش مصرف تنها علت این مساله است.

19 شهریور 1400

قیمت وام مسکن کم شد

آخرین قیمت اوراق مسکن نشان از کاهش قیمت این اوراق در مقایسه با دو هفته قبل دارد. به طوریکه متاهل های تهرانی برای اخذ وام 240 میلیون تومانی باید 29 میلیون و 88 هزار تومان پرداخت نمایند.

16 شهریور 1400

راه اندازی واحد دوم نیروگاه اتمی امارات

این دومین نیروگاه اتمی در ساحل خلیج فارس (بعد از نیروگاه اتمی بوشهر) و اولین نیروگاه اتمی در دنیا عرب است.

12 شهریور 1400

فضای مجازی یکی از دلایل ناکامی تیم های عظیم است

به گزارش خبرنگاران، فراز کمالوند در برنامه موج فوتبال شبکه سهند گفت: مهدی تیکدری بندی در قراردادش داشت که اگر رضایت نامه او را در قبال دریافت مبلغ صادر نمی کردیم، می توانست به صورت یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند و محمدرضا خانزاده هم در تاریخ پنج اسفندماه...

10 شهریور 1400

چرا گل ها را دوست داریم؟

دانشمندان برای دلیل علاقه ما به گل ها توضیحات جالبی ارائه نموده اند.

7 شهریور 1400

مبتلایان کرونا تحت هیچ نام دنبال داروی فاویپیراویر نروند

رئیس کمیته زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مبتلایان به کرونا خواست تحت هیچ نام دنبال داروی فاویپیراویر نروند.

1 شهریور 1400

لوکس ترین ایرلاین های جهان در سال 2021

معرفی لوکس ترین ایرلاین های جهانلوکس ترین ایرلاین های جهان داشتن سفری راحت و دلپذیر برای بسیاری از مسافران فراهم می نمایند. چرا که سفرهای بین المللی طولانی مدت خستگی و فشار روانی زیادی را به همراه دارند، به طوری که پس از سفر دردهای جسمی طاقت فرسایی به...

25 مرداد 1400

موزه ای عجیب از میوه ای بهشتی در ایتالیا

زیتون یکی از تاثیرگذارترین درختان در طول تاریخ تمدن بشری بوده است و با مروری بر تاریخ متوجه می شویم که فراوانی ضمنی این درخت در سرزمین کنعان و منطقه ای در سوریه برای اقتصاد مردم این منطقه ها مهم بوده است.

18 مرداد 1400

شکوری: گل گهری ها بیرون از زمین شلوغ کاری می نمایند، طرح حضور طرفداران در استادیوم را به سازمان لیگ می دهیم

سخنگوی و معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت: طرحی را به سازمان لیگ می فرستیم تا بتوانیم از طرفداران مان در ورزشگاه با رعایت کامل پروتکل ها استفاده کنیم.

18 مرداد 1400

شهرداری از خام فروشی زمین جلوگیری کند

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: شهرداری در راستای افزایش درآمد و ایجاد سرمایه گذاری باید از خام فروشی زمین، جلوگیری کند.

13 مرداد 1400

چگونه گردشگری پایدار آینده جهانگردی را متحول می کند؟

نمایشگاه موسوم به بازار جهانی گردشگری که با بیش از 5 هزار غرفه در لندن برگزار شد، فرصتی برای آشنایی با روندهای اصلی بازار گردشگری و ترویج گردشگری پایدار است. این نمایشگاه محلی مناسب برای ترویج و توسعه مفاهیم تازه صنعت روبه رشد گردشگری است که قرار است...

10 مرداد 1400

بلاکچین مالکیت کلکسیونرها را اثبات می نماید، رمزارزها احتیاج گردشگران به صرافی را از بین می برند

باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو با هدف توسعه فعالیت های علمی، فرهنگی و آموزشی در حوزه های نوین علمی و فناوری و استارت آپی، ایجاد شبکه بین المللی در حوزه فناوری با رویکرد انتقال تجارب پیروز، ارتباط با باشگاه های یونسکو مرتبط با حوزه فناوری و تکنولوژی و...

8 مرداد 1400

زندگی در پرو؛ تجارت منصفانه قهوه و کاکائو

از جنگلهای کاکائو در پرو می توان حدود 20 طعم مختلف کاکائو بدست آورد. یکی از نادرترین قهوه های دنیا هم در در رشته کوههای آند در جنوب پرو یافت می گردد. تعاونی و سازمانهای محلی با تجارت منصفانه قهوه و کاکائو از کشاورزان و فراورینمایندگان محلی حمایت می نمایند....

5 مرداد 1400

رجبی مشهدی: اوج گرفتن مصرف باعث خاموشی های خارج از برنامه می گردد

سخنگوی صنعت برق با اشاره به خاموشی های شب گذشته، از مردم بابت بروز این مشکل عذرخواهی کرد.

1 مرداد 1400

پول نفت رسالت دانشگاه ها را به فراموشی می برد

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان رضوی گفت: اگر من به اسم دانشگاه، به پول نفت وابسته باشم رسالتم را فراموش خواهم کرد و یکی از رسالت های مهم من این است که افرادی را تربیت کنم که مسائل جامعه را حل نمایند.

30 تیر 1400

آزمایش بدون درد و خون ریزی دیابت در استرالیا

دکتر داستور امیدوار است که روش تازه آزمایش دیابت نتایج بسیاری بهتری برای مبتلایان به دیابت داشته باشد. آزمایش تازه به صورت اتفاقی زمانی کشف شد که دانشمندان در حال کار بر روی سلول های خورشیدی بودند.

29 تیر 1400

خروج 64 هزار میلیارد پول از چرخه اقتصاد

خبرنگاران: بانک مرکزی در هفته منتهی به 14 تیر نزدیک به 65 هزار میلیارد ریال پول از چرخه اقتصاد کشور خارج کرد.

28 تیر 1400

استقبال مخاطب از جشنواره فیلم زمین در هاشور

تهران (پانا) - فرزاد توحیدی معتقد است بعضی دولتمردان که شعار طرفداری از محیط زیست سر می دهند اما در عملکرد آن ها این امر مهم دیده نمی گردد.

27 تیر 1400

شیب تند افزایش قیمت جهانی نفت

خبرنگاران- قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر رشد خوش بینی به دورنمای تقاضا برای سوخت در فصل سفرهای تابستانی آمریکا از مرز 70 دلار عبور کرد.

26 تیر 1400
تعداد: (395)