اخبار اقتصادی

خبری برای سهامداران هپکو و غصینو

به گزارش خبرنگاران، طی هفته گذشته شرکت های زیادی در سامانه کدال اطلاعات با اهمیت منتشر کردند که دو مورد از آخرین اطلاعیه های منتشرشده به شرکت های مینو و تامین سرمایه لوتوس پارسیان مرتبط بود. در ادبیات قوانین بازار از این گونه اطلاعیه ها به عنوان افشا...

14 اسفند 1399

تامین اقتصادی پنج درصد صادرات غیر نفتی در سال آینده

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: این بانک مطابق سال های گذشته، هدف تامین اقتصادی 5 درصد از صادرات غیرنفتی کشور را برای سال1400 تنظیم نموده و سال آینده نیزقرار است همراه با افزایش یابد.

12 اسفند 1399

اعلام آغاز پروژه حفاظت و بازسازی اضطراری ایوان قدمگاه

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، آغاز پروژه حفاظت و بازسازی اضطراری ایوان قدمگاه صورت گرفت.

10 اسفند 1399

جلیلی: سازوکار فعلی حسابداری و حسابرسی نیازمند اصلاح است

عضو شورایعالی امنیت ملی، سازوکار فعلی حسابداری و حسابرسی در کشور را نیازمند اصلاح دانست و گفت: استفاده صحیح و به موقع از سامانه های اطلاعاتی در حوزه های مختلف اقتصادی می تواند نقش اساسی در پیشگیری از جرانم اقتصادی را ایفا نماید.

9 اسفند 1399

خبرنگاران واکنش بانک مرکزی به ادعای آلمانی ها درباره اینستکس

تهران - خبرنگاران - بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای نسبت به ادعای قائم مقام وزارت امور خارجه آلمان در مورد عدم موفقیت کانال اینستکس واکنش نشان داد.

7 اسفند 1399

خبرنگاران رتبه بندی کسب و کارهای مجازی باعث از بین رفتن انحصار می شود

تهران- خبرنگاران- روزنامه ایران در گزارشی آورده است: رتبه بندی یکی از اقدام های حمایتی این مرکز از کسب و کار و تسهیل امور بویژه کسب و کارهای نوپا برای افزایش رقابت پذیری، کمک به تصمیم گیری بهتر مصرف کنندگان و توسعه و ترویج تجارت الکترونیکی و غلبه بر برخی...

6 اسفند 1399

خبرنگاران شکستگی لوله نفت مارون 217 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی وارد کرد

شهرکرد- خبرنگاران- رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: شکستگی لوله انتقال نفت مارون در شهرستان اردل 217 میلیارد و 450 میلیون ریال خسارت به بخش های مختلف کشاورزی منطقه وارد کرد.

4 اسفند 1399

یک محصول دانش بنیان عمر آسفالت ها را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، فرشید مؤمنی مدیرعامل شرکت دانش بنیانی گفت: این شرکت به صورت کلی در حوزه فراوری مواد نانو و مواد شیمیایی مختلف فعالیت دارد. زمینه اصلی کار این شرکت، فراوری پلیمرهای مختلف است.

2 اسفند 1399

افزایش ضریب اعتباری به 45 درصد قیمت پایانی سهام

به گزارش خبرنگاران، مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس، مصوبه کمیته پایش ریسک بازار در مورد افزایش ضریب تعدیل سهام، حق تقدم سهام و واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری در محاسبه حساب تضمین موضوع معاملات اعتباری اوراق بهادار را به شرکت های...

29 بهمن 1399

لزوم تسهیل فضای کسب و کار در خوزستان از سوی دولت

خبرنگاران/خوزستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: دستگاه های اجرایی به صورت ویژه به امر تسهیل گری فضای کسب و کار استان خوزستان توجه داشته باشند تا فعالان مالی در بخش خصوصی بتوانند به خوبی فعالیت نمایند.

27 بهمن 1399

10 پارک ملی کمتر شناخته شده در سفر به آمریکا

در ایالات متحده تقریبا 400 پارک ملی وجود دارد که برخی از آن ها مثل یلو استون (Yellowstone) و گرند کنیون (Grand Canyon) شهرت جهانی دارند و گردشگران زیادی از آن ها بازدید می نمایند. ولی تعداد زیادی از این پارک ها باوجود داشتن جذابیت هایی خیره نماینده مثل حیات وحش بی نظیر،...

27 بهمن 1399

سفر به آمریکا: کشتی های عجیب بتنی

شاید یکی از عجیب ترین انتخاب های بشر تا به امروز در بحث مصالح به کار رفته برای ساخت کشتی های شناور روی آب، انتخاب بتن باشد. برای قرن ها، کشتی ها از چوب ساخته می شدند اما بعدها استفاده از موادی چون فولاد برای ساختن آن ها مرسوم شد؛ اما فولاد گران قیمت بوده...

26 بهمن 1399

انتقاد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از بی اطلاعی است، بار بزرگی از گردن دولت بعدی برمی داریم

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مجامع استقلال و پرسپولیس گفت : عدم شفافیت و بی برنامگی مشکل دیرینه این دو باشگاه بود و امروز با مهیا کردن زمینه واگذاری آنها، هم به قانون عمل کردیم و هم مشارکت مردم را بالا بردیم....

26 بهمن 1399

خبرنگاران 30 خدمت تامین اجتماعی غیرحضوری ارائه می شود

مشهد- خبرنگاران- مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی گفت: براساس طرح کشوری 3070 تامین اجتماعی تا بهمن ماه امسال 30 خدمت این سازمان غیرحضوری ارائه خواهد شد که کاهش سالانه 70 میلیون مراجعه در کشور را به دنبال دارد.

17 بهمن 1399

عبور چین و امریکا از دالان سرد 2020

روابط چین و امریکا بعد از سه سال پر تنش که با شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ همراه شده بود، در سال 2020 رو به وخامت کم سابقه ای گذاشت که در تاریخ روابط دو کشور کم سابقه بوده است.

15 بهمن 1399

بدهکاری بیش از 5 میلیارد دلاری عراق به ایران بابت واردات گاز

تهران (پانا) - شرکت ملی گاز گفت وزارت برق عراق بابت واردات گاز بیش از معادل پنج میلیارد دلار به شرکت ملی گاز ایران بدهکار است که مبلغ سه میلیارد دلار آن در بانک عراقی TBI مسدود و غیرقابل استفاده مانده است.

15 بهمن 1399

بلایی که لج بازی ترامپ بر سر میلیون ها آمریکایی آورد

خبرنگاران : اصرار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر امضا نکردن طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب دیده بر اثر همه گیری ویروس کووید19، میلیون ها آمریکایی را در خطر از دست دادن مزایا و بیمه بیکاری قرار داده است.

12 بهمن 1399

قرض هنگفت مدیرعامل پرسپولیس

جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از حضور در این باشگاه توانست بابت قراردادهای فصل گذشته بازیکنان این تیم با آنها تسویه کند. او همچنین توانست حدود 20 درصد از قراردادهای فصل جاری سرخپوشان را پرداخت کند تا آنها بدون کوچک ترین دغدغه اقتصادی راهی فینال...

9 بهمن 1399

تعالی گردشگری نیازمند حمایت دستگاه های ذی ربط است

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس اتحادیه دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: برای تعالی و ارتقای گردشگری به پیگیری و حمایت دستگاه های متولی این صنعت احتیاج است.

8 بهمن 1399

گزارش مربوط به عملیات بازار باز

تهران (پانا) - سه بانک در مهلت مشخص شده سفارش فروش اوراق بدهی دولتی به وسیله ابزار توافق بازخرید در مجموع به ارزش 34.5 هزار میلیارد ریال به وسیله سامانه بازار بین بانکی به بانک مرکزی ارسال کردند.

7 بهمن 1399
تعداد: (315)