هوشمندسازی و زنجیره های تامین کشاورزی اولویت های وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش مجله میهن 128، خبرگزاری خبرنگاران- سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: هوشمندسازی و زنجیره های تامین کشاورزی اولویت های وزارت جهاد کشاورزی در دولت سیزدهم است.

هوشمندسازی و زنجیره های تامین کشاورزی اولویت های وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش سرویس اقتصادی خبرنگاران، علی اکبر متکان گفت: در دوره نو هوشمندسازی کشاورزی و زنجیره های تامین کشاورزی هم ماموریتی است که در برنامه وزیر جهاد کشاورزی مورد تاکید قرار گرفته و حوزه برنامه ریزی امور اقتصادی، انشاالله متولی این امور خواهد بود.

وی اظهار کرد: کشاورزی اگرچه فعالیت ریسک محسوب می شود اما به نام یک فعالیت اقتصادی نیازمند برنامه ریزی اقتصادی و سیاستگذاری قوی است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: هرگونه برنامه ریزی اقتصادی و سیاستگذاری جامع باید اثرات خود را در بخش کشاورزی نشان دهد؛ به بیان دیگر آثار آن بر جیب کشاورزان، سفره مصرف کنندگان و در یک کلام امنیت غذایی مصرف کنندگان و امنیت معیشتی کشاورزان ظهور و بروز پیدا کند، به همین دلیل جایگاه معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی بسیار با اهمیت است.

متکان شرح داد: در دوره نو هوشمندسازی کشاورزی و زنجیره های تامین کشاورزی هم ماموریتی است که در برنامه وزیر جهاد کشاورزی مورد تاکید قرار گرفته و حوزه برنامه ریزی امور اقتصادی، انشاالله متولی این امور خواهد بود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که دایره کارکردی این معاونت بسیار گسترده است و حوزه های مختلف اقتصادی، بازار، تجارت و سیاست های مرتبط با آن را در بر می گیرد، نام کرد: این معاونت نقشه راه اقتصاد کشاورزی ایران را ترسیم می کند بنابراین آثار تصمیمات و سیاست های اتخاذی آن، تمام سازمان ها و زیربخش های مختلف کشاورزی را تحت شعاع قرار می دهد و به همین دلیل حساسیت خروجی های آن بسیار بالا است.

وی ابراز امیدواری کرد: در دوره نو همچون گذشته شاهد خروجی های خوبی از این معاونت باشیم و هماهنگی خوبی بین این مجموعه و کل سازمان ها و زیربخش های کشاورزی برقرار شود.

در ادامه این مرنام، محمد قربانی سرپرست معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر وزارت جهاد کشاورزی نیازمند نقشه راه تحولی است که در برنامه وزیر جهاد کشاورزی با رویکرد میدانی و روح اقتصاد کشاورزی تجلی پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: دیدگاه وزیر جهاد کشاورزی نشان می دهد که ایشان به اقتصاد کشاورزی به نام نسخه نجات دهنده بخش کشاورزی باور عمیق و جدی دارند که این باور سرمایه گران بهایی برای جامعه اقتصاددانان کشاورزی و معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی است.

قربانی شرح داد: در این دوره تلاش خواهد شد تا با استفاده از ظرفیت بالای کارشناسان موجود در بدنه وزارت جهاد کشاورزی و هم جمع نخبگان اقتصاددان کشاورزی، برای برنامه ریزی و سیاست گذاری مطلوب بخش کشاورزی استفاده شود تا اثرات این سیاست گذاری با حداقل خطا در معیشت کشاورزان و امنیت غذایی مردم ظهور پیدا کند.

وی ابراز امیدواری کرد: این معاونت در چارچوب برنامه وزیر جهاد کشاورزی بتواند نسخه درمان بسیاری از چالش های بخش کشاورزی را ارائه دهد و فصل نوینی از پویایی و تولید منافع به نفع مردم رقم بخورد.

کدM-ch2531

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1416

به "هوشمندسازی و زنجیره های تامین کشاورزی اولویت های وزارت جهاد کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوشمندسازی و زنجیره های تامین کشاورزی اولویت های وزارت جهاد کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید