طرز تهیه پاستا جامبو شلز با گوشت چرخ نموده به روشی ساده

به گزارش مجله میهن 128، پاستا جامبو شلز از جمله است. پاستا جامبو شلز یا پاستا صدفی را هم به صورت گرم و هم به صورت سرد و بعلاوه پاستا شلز سوخاری می توانید درست کنید. با ما در این مقاله از در همراه باشید تا طرز تهیه پاستا جامبو شلز با گوشت چرخ نموده را به شما آموزش بدهیم.

طرز تهیه پاستا جامبو شلز با گوشت چرخ نموده به روشی ساده

مواد لازم برای تهیه پاستا شلز گرم (برای 4 نفر)

مواد اولیهمقدار مورد احتیاج
پاستا (مدل شلز)500 گرم
گوشت چرخ نموده300 گرم
پیاز (برای پیاز داغ)1 عدد بزرگ
قارچ200 گرم
سوسیس100 گرم
فلفل دلمه1 عدد
پنیر پیتزا یا پنیر موزارلابه مقدار دلخواه
روغن مایعبه مقدار کافی
زردچوبه، آویشن، نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم
رب گوجه فرنگی1 قاشق غذاخوری
سس (طعم دلخواه)برای سرو پاستا شلز با گوشت چرخ نموده

زمان لازم برای آماده سازی مواد: 60 دقیقه

زمان لازم برای پخت پاستا جامبو شلز در فر: 10 دقیقه

مقدار کالری موجود در هر 100 گرم پاستا شلز: حدود 250 کیلوکالری

مراحل طرز تهیه پاستا شلز گرم با گوشت چرخ نموده

مراحل طرز تهیه پاستا جامبو شلز با گوشت چرخ نموده را دنبال نموده و از طعم دلپذیر این پاستا شلز گرم لذت ببرید.

مرحله اول: پیاز و فلفل دلمه ای را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه پاستا جامبو شلز با گوشت چرخ نموده، باید پیاز و فلفل دلمه ای را به دقت بشویید و به صورت نگینی خرد کنید. سپس، آن ها را همراه با مقداری روغن در تابه مناسبی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا نرم و سبک شوند. ابتدا پیاز را تفت دهید تا سبک و شیشه ای گردد و سپس فلفل دلمه نگینی را اضافه کنید که زیاد تفت نخورد و طعم تلخی نگیرد.

برای خرید پیاز داغ آماده و روغن سرخ کردنی می توانید به صورت حضوری و اینترنتی به وسیله فروشگاه های اقدام کنید.

مرحله دوم: گوشت چرخ نموده را اضافه کنید

حالا گوشت چرخ نموده را همراه با مقداری نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و آویشن داخل تابه بریزید. مواد را به خوبی هم بزنید تا با یکدیگر مخلوط شوند. این کار را تا زمانی ادامه دهید که رنگ گوشت تغییر کند و بوی مطبوعی داشته باشد.

برای خرید نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و آویشن می توانید به صورت حضوری و اینترنتی به وسیله فروشگاه های اقدام کنید.

مرحله سوم: سوسیس ها را آماده کنید

سوسیس ها را به صورت نگینی خرد نموده و به تابه حاوی گوشت چرخ نموده اضافه کنید. مواد را به خوبی هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند.

برای خرید سوسیس می توانید به صورت حضوری و اینترنتی به وسیله فروشگاه های اقدام کنید.

مرحله چهارم: قارچ را اضافه کنید

در این مرحله از طرز تهیه پاستا شلز با گوشت چرخ نموده، باید قارچ را به دقت بشویید به صورت ورقه ای خرد کنید. سپس، آن ها را هم داخل تابه بریزید و صبر کنید تا تفت ببینند.

برای خرید قارچ می توانید به صورت حضوری و اینترنتی به وسیله فروشگاه های اقدام کنید.

مرحله پنجم: مایه سس پاستا شلز را تکمیل کنید

حالا، مواد داخل تابه را کنار بزنید تا به مقدار مقداری رب گوجه فرنگی جا باز گردد. سپس، یک قاشق رب گوجه فرنگی () را در جای خالی بریزید و اجازه بدهید کاملا تفت ببیند و رنگش باز گردد. این مواد را هم بزنید تا طعم یکدیگر را بگیرند و کاملا مخلوط شوند.

در نهایت، مقدار کمی آب جوش را به تابه اضافه کنید. منتظر بمانید تا مواد با هم ترکیب شده و مایه گوشت چرخ نموده به غلظت دلخواه برسد. در این مرحله، می توانید مایه سس را بچشید و در صورت لزوم ادویه ها یا نمک را به مقدار دلخواه اضافه کنید. سپس، حرارت را خاموش کنید و تابه حاوی سس گوشت چرخ نموده برای پاستا شلز را کنار بگذارید.

برای خرید رب گوجه فرنگی می توانید به صورت حضوری و اینترنتی به وسیله فروشگاه های اقدام کنید.

مرحله ششم: پاستا جامبو شلز را بجوشانید

قابلمه مناسبی را حداقل تا نیمه پر از آب کنید. منتظر بمانید تا آب قابلمه بجوشد و سپس 1 قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید. سپس، پاستا جامبو شلز را همراه با مقداری روغن مایع داخل آب جوش بریزید و مطابق دستورالعمل پشت جعبه برای 20 دقیقه بجوشانید تا به مقدار کافی بپزد. پس از اطمینان از پخت، پاستا را آبکش کنید و زیر آب سرد بگیرید تا قطعات آن به یکدیگر نچسبند.

شما می توانید انواع ماکارونی فرمی و پاستا را به روش های اینترنتی و حضوری از فروشگاه های تهیه کنید.

مرحله هفتم: پاستا جامبو شلز را پر کنید

پس از اطمینان از خارج شدن آب پاستا باید هر یک از صدف ها را با مقدار مناسبی از مایه گوشت چرخ نموده پر کنید. پاستاهای صدفی و درشت پر شده را در ظرف گود و مناسبی قرار بدهید و در کنار هم بچینید. حالا، به جای مانده مایه گوشت چرخ نموده یا همان سس پاستا را در اطراف پاستاها و جاهای خالی بریزید.

سپس، روی پاستاهای صدفی را با مقداری پنیر پیتزا، پنیر موزارلا یا دیگر انواع پنیر پخت و پز دلخواه خود بپوشانید.

برای خرید انواع پنیر پخت و پز از جمله پنیر پیتزا و پنیر موزارلا می توانید به صورت حضوری و اینترنتی به وسیله فروشگاه های اقدام کنید.

مرحله هشتم: ظرف حاوی پاستا جامبو شلز را داخل فر بگذارید

امیدواریم تا این جا مراحل طرز تهیه پاستا شلز با گوشت چرخ نموده و سوسیس را بدون مشکل دنبال نموده باشید. حالا باید فر را روشن نموده و روی 220 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. مدتی صبر کنید تا کاملا گرم گردد. سپس، ظرف حاوی پاستا شلزهای پر شده را داخل فر قرار دهید و حدود 10 دقیقه منتظر بمانید تا پنیرها طلایی شوند.

مرحله نهم: پاستا جامبو شلز با گوشت چرخ نموده را به صورت گرم سرو کنید

برای سرو پاستا شلز، کافی است آن را به مدت چند دقیقه به حال خودش بگذارید تا حرارتش کم تر گردد و پنیرها خودشان را بگیرند. سپس، ظرف حاوی پاستاهای پر شده را روی میز بگذارید و همراه با سس دلخواه خود سرو کنید.

برای خرید انواع سس می توانید به صورت حضوری و اینترنتی به وسیله فروشگاه های اقدام کنید.

طرز تهیه پاستا شلز با گوشت چرخ نموده به روش های دیگر

روش تهیه پاستا صدفی با گوشت چرخ نموده در ماهیتابه

اگر فر ندارید پاستا جامبو شلز را در ماهیتابه و بدون فر درست کنید. برای درست کردن جامبو روی گاز ابتدا تابه را کمی چرب کنید و جامبو شلزهایی را که از قبل با مواد دلخواه پر و آماده نموده اید را در تابه بچینید. سپس مقداری پنیر پیتزا روی جامبو شلزها بریزید. در نهایت یک استکان آب در کف ماهیتابه ریخته و روی حرارت کم بگذارید تا پاستا صدفی شکم پر پخته و آب آن کشیده گردد.

روش تهیه پاستا شلز با گوشت چرخ نموده به صورت سوخاری

برای درست کردن این مدل پاستا شلز با گوشت چرخ نموده (یا هر مایه دیگری) به صورت سوخاری ابتدا باید مایه سس پاستا را بپزید و پاستاهای جامبو شلز را هم مثل روش بالا در آب جوش بپزید و آبکش کنید.

سپس داخل یکی از پاستاهای پخته و آبکش شده را با ترکیب مایه گوشت چرخ نموده، پنیر پیتزا یا پنیر چدار و دیگر افزودنی های دلخواه پر کنید. سپس، یک پاستای خالی را روی آن قرار دهید و لبه های صدف ها را طوری با هم جفت کنید که باز نگردد.

حالا پاستاهای تو پر و دربسته را اول در مایه سوخاری که برای مقدار مواد بالا شامل دو عدد تخم مرغ، یک چهارم پیمانه شیر و مقداری نمک و فلفل است به آرامی آغشته کنید و سپس در آرد ذرت بغلتانید. در نهایت، دوباره باید همان پاستا را با ترکیب تخم مرغ و شیر و پس از آن با پودر سوخاری آغشته نموده و در روغن فراوان و داغ سرخ کنید.

نکات مهم در طرز تهیه پاستا شلز با گوشت چرخ نموده

  • در صورت تمایل، می توانید نخود فرنگی، ذرت و دیگر سبزیجات دلخواه را هم به مایه سس پاستا شلز اضافه کنید.
  • در صورت تمایل، می توانید ظرف حاوی پاستا شلز را داخل آون توستر یا مایکروویو قرار دهید و با دمای 180 درجه سانتی گراد برای مدت 10 دقیقه بپزید تا سطح آن طلایی گردد.
  • در صورت تمایل، می توانید سوسیس را از دستور بالا حذف کنید.
  • در صورت تمایل، به جای گوشت چرخ نموده می توانید از مرغ نگینی، چرخ نموده مرغ یا سویا برای درست کردن مایه سس پاستا صدفی بهره ببرید

فوت و فن های خوشمزه شدن پاستا صدفی شکم پر

آیا می توانیم پاستا شلز را بدون فر روی اجاق گاز درست کنیم؟

بله. در این صورت، باید کف تابه مناسبی را چرب کنید و پاستاها را داخل آن بچینید. سپس، به جای مانده مایه سس را در فضاهای خالی بین پاستاها بریزید و روی آن ها را با مقداری پنیر پیتزا یا چدار بپوشانید. اگر مایه سس خیلی غلیظ یا خیلی کم بود می توانید مقداری آب جوش به آن اضافه کنید. درب تابه را ببندید و آن را حدود 15 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید.

چرا پاستا شلز خشک می گردد؟

ظرف حاوی پاستاهای پر شده باید حتما مقداری آب داشته باشد. ضمناً، ضروری است این ظرف را در طبقه میانی فر قرار دهید تا روی آن زیادی خشک نگردد. علاوه بر این ها، برای جلوگیری از خشک شدن پاستا شلز می توانید مقداری آب را روی آن اسپری کنید و پس از آن در فر یا مایکروویو قرار دهید.

چرا پاستا شلز ترک می خورد یا پاره می گردد؟

اگر پاستا شلز را بیش از 20 دقیقه در آب بجوشانید کاملا نرم می گردد و در هنگام پر کردن ترک می خورد و از هم وا می رود. بعلاوه حتما قبل از ریختن پاستا در آب جوش به آب مقداری نمک اضافه کنید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 10 خرداد 1403 بروزرسانی: 10 خرداد 1403 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1915

به "طرز تهیه پاستا جامبو شلز با گوشت چرخ نموده به روشی ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه پاستا جامبو شلز با گوشت چرخ نموده به روشی ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید