خط و نشان کره شمالی برای بایدن

به گزارش مجله میهن 128، کره شمالی امروز (یکشنبه) با صدور چند بیانیه از ایالات متحده و متحدانش در کره جنوبی انتقاد و تاکید نمود صحبت های اخیر از سمت واشنگتن اثباتی بر سیاست خصمانه آنها و نیازمند یک واکنش مقتضی از سوی پیونگ یانگ است.

خط و نشان کره شمالی برای بایدن

به نقل از خبرگزاری رویترز، این بیانیه ها که در خبرگزاری دولتی کره شمالی موسوم به کی سی ان ای منتشر شد، پس از آن بود که روز آدینه کاخ سفید گفت مقام های آمریکایی بعد از چند ماه آنالیز در سیاست خودشان در قبال کره شمالی را به سرانجام رسانده اند و در ادامه به چالش های پیش روی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا اشاره داشت که به دنبال فاصله دریافت از شکست های دونالد ترامپ است.

در یکی از بیانیه ها یک سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی، واشنگتن را به اهانت به شان رهبر کره شمالی به وسیله انتقاد از شرایط حقوق بشری این کشور متهم کرد. این سخنگو که نامی از او نیامده است، گفت انتقاد حقوق بشری دستاویزی است که نشان می دهد ایالات متحده خود را برای رویارویی همه جانبه با کره شمالی آماده می نماید و بنابراین پاسخی درخور دریافت خواهد نمود.

در بیانیه دیگری کوآن جونگ گان، مدیرکل دپارتمان روابط با آمریکا در وزارت خارجه کره شمالی، به اولین سخنرانی بایدن در کنگره اشاره نمود که این رئیس جمهوری جدید گفت برنامه های هسته ای کره شمالی و ایران تهدید هستند و به وسیله دیپلماسی و بازدارندگی شدید به آنها پاسخ داده خواهد شد.

کوآن جونگ گان گفت، این غیر منطقی است و تعدی به حق دفاع از خود کره شمالی به شمار می رود که ایالات متحده بازدارندگی دفاعی آن را یک تهدید قلمداد می نماید. او گفت: اظهارات او به وضوح بازتاب نیت او برای حفظ سیاست خصمانه در قبال ماست و آمریکا بیش از نیم قرن است که این کار را می نماید.

او اضافه نمود: صحبت از دیپلماسی در آمریکا با هدف لاپوشانی اقدامات خصمانه آنهاست و بازدارندگی آن تنها ابزاری برای اعمال تهدیدهای هسته ای علیه کره شمالی است. اکنون که سیاست بایدن روشن شده است، کره شمالی مجبور به اتخاذ تدابیر واکنشی می گردد و در آن موقع آمریکا خودش را در شرایط بغرنجی خواهد یافت. آمریکا در آینده نزدیک با بدترین و بدتری بحران غیر قابل کنترل روبرو خواهد شد و این در صورتی است که با تفکر منسوخ جنگ سرد به سمت روابط کره شمالی - آمریکا برود.

کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا هنوز به تازه ترین بیانیه های کره شمالی واکنشی نشان نداده اند.

در سومین بیانیه روز یکشنبه، کیم یو جونگ که از مقام های ارشد دولت و خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی است، به سختی از کره جنوبی بابت اینکه نتوانسته جلوی یک فراری را بگیرد که اطلاعیه های ضد شمالی ها منتشر نکند، انتقاد کرد.

کیم یو جونگ گفت: ما مانورهای صورت گرفته به دست زباله های انسانی در کره جنوبی را یک تحریک جدی علیه دولت خود می دانیم و اقدامات مربوطه را آنالیز خواهیم کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1238

به "خط و نشان کره شمالی برای بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط و نشان کره شمالی برای بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید