تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می شوند

به گزارش مجله میهن 128، معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران گفت: تمامی منازل مسکونی با تصویب صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی در مجلس به زیر پوشش چتر بیمه می فرایند.

تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می شوند

جهت دریافت خدمات آلاچیق دو طبقه چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله میهن 128 به نقل از تسنیم، رحیم مصدق اضافه کرد: ایران در معرض حوادث طبیعی مختلفی قرار گرفته است و این حوادث خسارت های زیادی به مردم وارد می نماید از اینرو ایده ای مطرح شد مبنی بر اینکه حوادث طبیعی زیر پوشش چتر بیمه قرار گیرد.

وی گفت: شرکت های بیمه ای در حال حاضر چنین کاری را انجام می دهند اما فراگیر نیست.

معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران گفت: ایده مزبور منجر به این شد که مجلس شورای اسلامی صندوقی به نام بیمه خسارت حوادث طبیعی را مصوب کند.

وی اضافه کرد: قرار بر این است که در فاز نخست تمامی منازل مسکونی کشور با مبلغی زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

مصدق بیان داشت: اگر در اثر وقوع هرگونه حوادث طبیعی از قبیل سیل، زلزله و غیره منازل مسکونی دچار خسارت شدند بخش اعظمی از خسارت بوسیله صندوق جبران خواهد شد.

وی ادامه داد: برای اینکه مردم برای بیمه کردن منازل خود تشویق شوند قرار بر این است که بخشی از حق بیمه را خود دولت پرداخت کند.

معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران گفت: افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند تمامی حق بیمه از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون شرکت های بیمه در کشور انواع حوادث طبیعی را در قالب های مختلف به شکل مستقل و به همراه بیمه آتش سوزی زیر پوشش قرار می دهند اما نکته ای که وجود دارد این است که مردم به هر دلیلی از جمله عدم اطلاع از مزایایی این بیمه ها دارند ممکن است بیمه نامه ای خریداری نکرده باشند.

مصدق گفت: عمده مزیت صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی این خواهد بود که همه منازل مسکونی زیر پوشش قرار می گیرند.

وی ادامه داد: سازو کاری که برای این کار پیش بینی شده اینکه دریافت مبلغی از حق بیمه به وسیله قبوض برق و پرداخت بقیه از بودجه دولتی همه منازل زیرپوشش قرار گیرند.

معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی ایران گفت: بیمه عامل جبران خسارت است اما این اعتقاد هم درست که بیمه نیز می تواند در افزایش ایمنی و کاهش حوادث نقش داشته باشد.

وی اضافه کرد: برای اینکه حوادث طبیعی از قبیل سیل و زلزله خسارت کمتری به سازه ها و ساختمان ها وارد کند باید به مبحث استانداردسازی و مقاوم کردن منازل مسکونی بیش از پیش توجه داشت و صنعت بیمه هم می تواند در این زمینه نقش آفرینی کند.

  • 80 هزار گیلانی زیر پوشش بیمه صندوق روستایی
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 357

به "تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی منازل مسکونی در کشور بیمه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید