برگزاری ملاقات تیم های ایران و کره جنوبی با تعداد محدودی تماشاگر، زمان احتمالی بازگشایی مدارس

به گزارش مجله میهن 128، وزیر بهداشت از برگزاری بازی تیم های ملی ایران و کره جنوبی با تعداد محدودی از تماشاگر و به شرط تزریق دو دّز واکسن اطلاع داد.

برگزاری ملاقات تیم های ایران و کره جنوبی با تعداد محدودی تماشاگر، زمان احتمالی بازگشایی مدارس

به گزارش خبرنگاران و بنابر اعلام وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بهره برداری از 50 طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در سراسر کشور، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از نهادهای انقلابی است که در جهت رفع مشکل محرومان کشور فعالیت می نماید و اقدامات انقلابی را در حوزه های مختلف انجام می دهد.

وی اضافه کرد: یکی از مسائل منطقه ها محروم، امکانات اندک حوزه سلامت است و امروز خوشبختانه 50 طرح حوزه سلامت در منطقه ها محروم کشور به بهره برداری رسید و امیدواریم که با افتتاح این طرح ها، بخشی از مسائل مردم در منطقه ها محروم را رفع کنیم. این طرح ها حتما ادامه خواهد یافت.

وزیر بهداشت تاکید نمود: امروز مردم برکت را بهتر می شناسند چون خیلی از مردم، مشتاق تزریق واکسن کووایران برکت هستند که این واکسن به وسیله نهادی انقلابی و جهادی و با کوشش مجاهدانه دانشمندان ایرانی، در مدتی کوتاه ساخته شده و یکی از واکسن های با کیفیت کشور و دنیاست. علاوه بر ساخت واکسن، بنیاد برکت سالهای زیادی است که در محرومیت زدایی فعال است و در حوزه دارویی هم موفقیت های قابل توجهی داشته است.

دکتر عین اللهی گفت: از دکتر مخبر که 14 سال در ستاد اجرایی فعالیت انقلابی و جهادی داشته که منجر به دستاوردهای بی شماری از جمله فراوری واکسن برکت، داروهای مختلف و فعالیت های محرومیت زدایی شده است ، تقدیر می کنیم.

وی گفت: دیروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، رییس جمهور در خصوص مدیریت هوشمند کرونا صحبت کرد. در این طرح در پی این هستیم که بعضی از محدودیت ها را برای افرادی که واکسن تزریق نموده اند، برداریم و مردم راحت تر بتواند به زندگی و کسب و کار خود بپردازند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: حدود یک سال و نیم است که مدارس تعطیل است و به صورت حضوری برگزار نمی شد و طبیعی است با واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، بازگشایی راحت تر انجام می گردد. پیش بینی می گردد که مقطع مبه وسیلهه از اواسط آبان ماه و مقطع دبستان پس از انجام آنالیز های کارشناسی و احتمالا در آذرماه، بازگشایی شوند.

دکتر عین اللهی اسم کرد: بازی تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی با حضور تعداد محدودی از طرفداران برگزار می گردد. البته این افراد باید دو دُز واکسن کرونا را تزریق نموده باشند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه رشد جمعیت در کشور، فرایند مناسبی نداشته که علامت خطر برای کشور است. کشوری که به سمت سالمندی می رود، با مسائل زیادی روبرو خواهد شد. بخشی از اقدامات مربوط به رشد جمعیت مانند درمان زوجین نابارور، مربوط به وزارت بهداشت است اما با همکاری همه ارگانهای موثر و نمایندگان مجلس، امیدواریم با طرح های تشویقی که ارائه می گردد بتوانیم شاهد رشد مناسب جمعیت در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1429

به "برگزاری ملاقات تیم های ایران و کره جنوبی با تعداد محدودی تماشاگر، زمان احتمالی بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری ملاقات تیم های ایران و کره جنوبی با تعداد محدودی تماشاگر، زمان احتمالی بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید