برق گران شد؛ تغییر تعرفه ها از اول بهمن ماه

به گزارش مجله میهن 128، شرکت توانیر رسما تایید نموده است که از اول بهمن ماه سال جاری تعرفه برق مشترکان افزایش خواهد یافت. البته طبق ادعای این سازمان دولتی این افزایش قیمت شامل پرمصرف ها خواهد شد که تخمین زده می گردد تنها 25 درصد مشترکان را شامل گردد.

برق گران شد؛ تغییر تعرفه ها از اول بهمن ماه

به گزارش تجارت نیوز، در حالی که دولت ابراهیم رئیسی به صراحت اعلام نموده قصد افزایش قیمت در بنزین را ندارد، اما به نظر می رسد این موضوع در بخش های دیگر انرژی صدق نمی کند. تا پیش از این در ماه های اخیر بعضی مشترکان نسبت به محاسبه بهای برق خود گلایه هایی را داشتند که پس از دریافت قبوض متوجه شده بودند که مشترک پرمصرف شناخته شده و به همین علت با تعرفه متفاوتی برق آن ها محاسبه شده است.

در همین حال روز گذشته شرکت توانیر رسما تایید نموده است که از اول بهمن ماه سال جاری تعرفه برق مشترکان افزایش خواهد یافت. البته طبق ادعای این سازمان دولتی این افزایش قیمت شامل پرمصرف ها خواهد شد که تخمین زده می گردد تنها 25 درصد مشترکان را شامل گردد.

توانیر گزارش داده که طبق اعلام سخنگوی صنعت برق، حداقل 75 درصد از مشترکان به صورت صحیح از برق استفاده می نمایند و مشمول افزایش تعرفه نمی شوند و تغییری در نحوه محاسبه قبوض برق خود شاهد نیستند.

مصطفی رجبی مشهدی اضافه کرد: در این طرح برق مصرفی مشترکان تا سطح الگو با نرخ یارانه ای محاسبه می گردد، تاکید نمود: در قالب این مصوبه، مشترکان پرمصرف نیز همچنان از یارانه بهره مند می شوند، اما هرچه مصرف آن ها افزایش یابد، اندازه بهره مندیشان از برق یارانه ای کمتر می گردد.

سخنگوی صنعت برق بعلاوه با اشاره به اینکه اجرای مصوبه مربوط به آئین نامه نحوه محاسبه برق مصرفی مشترکان از ابتدای بهمن در کشور کلید خواهد خورد اعلام نمود: برق مصرفی دی ماه مشترکان مشمول این مصوبه نخواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد: با کاهش مصرف مشترکان پر مصرف به اندازه کمتر از الگو، علاوه بر اینکه صورتحساب آن ها کاهش می یابد، امکان تأمین برق پایدار را به ویژه در تابستان فراهم می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1573

به "برق گران شد؛ تغییر تعرفه ها از اول بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق گران شد؛ تغییر تعرفه ها از اول بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید