6 ایده استارتاپی در حوزه تجارت الکترونیک

به گزارش مجله میهن 128، 6 شرکت استارتاپی ایده های خود را در حوزه های تجارت الکترونیکی در حضور سرمایه گذاران ارائه کردند.

6 ایده استارتاپی در حوزه تجارت الکترونیک

با برگزاری رویداد جذب سرمایه گذاری برای استارتاپ های حوزه های IT و ICT از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، 6 استارتاپ ایده های خود را برای جذب سرمایه ارائه کردند.

ایده های این استارتاپ ها به این توضیح است:

ایده سامانه جامع مدیریت پسماند:

عدم تفکیک زباله از منزل، وجود بچه ها کار و آلوده بودن 30 درصد پسماندها به شیرابه از چالش های زباله ها هستند، در این راستا یکی از استارتاپ های مستقر در ناحیه نوآوری شریف سامانه ای برای تفکیک زباله از مبدا را پیاده سازی نموده است که در تعامل با پیمانکاران هر شهر در این حوزه اقدام می گردد.

سرمایه مورد احتیاج برای پیاده سازی این طرح 1.6میلیارد تومان درخواست شده است.

پایش ماهواره ای اراضی کشاورزی

فعالیت های کشاورزی فعلی زمان بر، پرهزینه و با دقت پایین انجام می گردد و راه حلی که برای این امر ارائه شد، استفاده از تصاویر ماهواره ای برای آنالیز چالش های موجود در زمین های زراعی است که بر اساس آن گزارشی از مسائل موجود در اراضی در اختیار کشاورزان قرار داده می گردد.

محققان این استارتاپ در حال حاضر این پلتفرم را پیاده سازی کردند و اعضای این استارتاپ معتقدند با توسعه آن در سال پنجم به سوددهی خواهد رسید.

سامانه هوشمند یادآوری زمان مصرف دارو

یکی از چالش های موجود، فراموش شدن زمان مصرف دارو است که به دلایلی چون فراموشی، مشغله زیاد، کهولت سن و تعداد زیاد دارو رخ می دهد. برای برطرف این چالش یکی از استارتاپ های مستقر در یزد سامانه هوشمند یادآوری زمان مصرف دارو را عرضه نموده است.

هدف این استارتاپ تبدیل شدن به موثرترین هلدینگ سلامت در کشور است.

پیاده سازی سامانه ای برای تحلیل داده

یکی از چالش های موجود در حوزه های پژوهشی عدم دسترسی و پردازش داده ها از سوی پژوهشگران است که یکی از تیم های استارتاپی سامانه ای برای تحلیل داده ها و مدل سازی ارائه نموده است.

تجمیع ابزارها در یک داشبورد، امکان قرار دادن واسط های پردازشی در نرم افزارهای مختلف و هزینه مناسب از مزایای این سامانه به شمار می رود.

مشتریان این سامانه پژوهشگران، مراکز پژوهشی و شرکت های نرم افزاری هستند.

نرم افزار دیجیتال خدمات پزشکی

عدم دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، عدم استفاده از ظرفیت توریسم سلامت و عدم تمرکز بر روی کلان داده های دارویی از چالش های حوزه سلامت است و برای برطرف این چالش از سوی یکی از استارتاپ ها اپلیکیشن دیجیتال خدمات پزشکی پیاده سازی شده است. این نرم افزار قابلیت نصب بر روی گوشی های هوشمند را دارد.

یکپارچه و جامع بودن، تمرکز بر بازار خارجی، دارای نسخه عربی و انگلیسی و دارای مجوز وزارت بهداشت از مزایای رقابتی این طرح به شمار می رود. این طرح تا به امروز در 50 مطب پیاده سازی شده است.

در تفاهم نامه ای که با دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد شد، برای بیمارستان روزبه قرار است ارتباط تصویری میان ایرانیان مقیم خارج با پزشکان برقرار گردد.

تجارت الکترونیک

یکی از تیم های استارتاپی سامانه ای را برای مدیریت سازمان ها با استفاده از سیستم چهره ارائه کرد.

گفتنیث است چهارمین رویداد جذب سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در روز 30 تیرماه در حوزه اینترنت اشیا (IOT) برگزار خواهد شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 699

به "6 ایده استارتاپی در حوزه تجارت الکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 ایده استارتاپی در حوزه تجارت الکترونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید