گوآیدو: مجلس اپوزیسیون ونزوئلا به کارش ادامه می دهد

به گزارش مجله میهن 128، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا گفت، قانونگذاران اپوزیسیون با وجود برگزاری انتخابات پارلمانی اوایل ماه جاری میلادی به کارشان ادامه می دهند.

گوآیدو: مجلس اپوزیسیون ونزوئلا به کارش ادامه می دهد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در توئیتی نوشت: مجمع ملی یکبار دیگر برای حفاظت از مردم و قانون اساسی به پا می خیزد و تا زمان برگزاری انتخاباتی جدید، به کارش ادامه می دهد.

وی در ادامه توئیت خود نوشت: با وجود تهدیدها از سوی دیکتاتوری و ارعاب از سوی رژیم، مجلس به کارش در این دوره فوق العاده ادامه می دهد.

اوایل روز شنبه، قانونگذاران اپوزیسیون اصلاحاتی را در اساسنامه انتقال تصویب کردند که عملکرد مجمع ملی را در خلال تداوم قانون اساسی تنظیم می نماید.

در ژانویه 2019، ونزوئلا وقتی وارد یک بحران سیاسی شد که گوآیدو خودش را رئیس جمهوری موقت خواند تا نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا را برکنار کند.

اوایل ماه جاری میلادی، انتخابات مجلسی در ونزوئلا برگزار گردید و بیش از 100 حزب سیاسی در آن شرکت کردند. بیش از 20 حزب هم از جمله بلوک اپوزیسیون به رهبری گوآیدو از شرکت در این انتخابات امتناع کردند.

حزب حاکم سوسیالیست مادورو توانست 91 درصد کرسی های ونزوئلا را کسب کند و قرار است پنجم ژانویه 2021 مراسم تحلیف را به جای بیاورد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1015

به "گوآیدو: مجلس اپوزیسیون ونزوئلا به کارش ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوآیدو: مجلس اپوزیسیون ونزوئلا به کارش ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید