کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد

به گزارش مجله میهن 128، کوسه ببری یکی از خشن ترین کوسه های دنیا است که به هر چیزی حمله می نماید. این بار در برابر چشمان حیرت زده زیست شناسی دریایی، کوسه ببری استفراغ کرد و اکیدنه خارداری را بالا آورد.

کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ،دقیقا معین نیست که کوسه های ببری از چه چیزی تغذیه می نمایند؛ آن ها از پرندگان دریایی، سایر کوسه ها، انسان،ها، لاستیک ها، پلاک ها و حتی یک تلویزیون های کوچک یک گاز می گیرند.

اما یکی از این شکارچیان دریایی نمی توانست Tachyglossus aculeatus را کاملاً ببلعد.

این حادثه در سواحل جزیره اورفئوس در شمال کوئینزلند رخ داد. نیکلاس لوبیتز، زیست شناس دریایی از دانشگاه جیمز کوک استرالیا، لحظه حیرت انگیز کوسه 3 متری را که صبحانه خاردار خود را بالا می آورد، ثبت کرد.

اکیدنه پوزه کوتاه با نام علمی Tachyglossus aculeatus پستانداری بومی استرالیا و گینه نو است. این حیوان دارای خارهای بلند و کلفتی است که در میان این خارها موهای کوتاهی نیز می روید. این حیوان سر کوچک و پوزه ای دراز دارد و مانند پلاتی پوس (نوک اردکی) تخم گذار است ولی به بچه های خود شیر می دهد.

لوبیتز گمان می نماید که این استفراغ نتیجه ترکیبی از استرس و سوء هاضمه بوده است.

معین است که کوسه های ببری هر چیزی را خواهند خورد. آنها لاشخور هم هستند. لوبیتز می گوید: من فیلم هایی را دیده ام که کوسه های ببری بدون علت سنگ می خورند.

پژوهشگران در موقعیتی جداگانه در طول مدتی که در دریا بودند، کوسه عجیب وغریب دیگری را نیز مشاهده کردند. این بار یک کوسه ببری نیمی از فیل دریایی را بالا آورد.

به نظر می رسید که هر دو کوسه پس از بازگشت دوباره بهبود یافته اند و قبل از فرستاده شدن به دریا، به ردیاب های صوتی مجهز شدند.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 خرداد 1403 بروزرسانی: 18 خرداد 1403 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1916

به "کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید