کاهش اجاره خانه ها با آغاز پاییز

به گزارش مجله میهن 128، با انتها فصل جابه جایی ها، بعضی مالکان آپارتمان های مسکونی اجاره ای در مناطق مختلف شهر تهران قیمت و شرایط اجاره واحدهای خود را تعدیل نموده اند.

کاهش اجاره خانه ها با آغاز پاییز

جهت دریافت خدمات محوطه سازی باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش مجله ی دلتا آنالیز میدانی در بازار اجاره مسکن پایتخت در مناطق شهر تهران و همچنین وضع قیمت های پیشنهادی برای اجاره آپارتمان های مسکونی نشان می دهد عمده مالکانی که هم اکنون حاضر به تخفیف یا تعدیل شرایط اجاره برای متقاضیان و اجاره نشین ها شده اند مالکان واحدهای مسکونی عظیم هستند.

البته گفتنی است که براساس آنالیز آگهی های اجاره، هم اکنون انعطاف فصلی اجاره بهای مسکن، افزون بر آپارتمان های عظیم، واحدهای مسکونی متوسط و کوچک را نیز شامل می گردد؛ اما تعدیل اجاره بیشتر شامل آپارتمان های عظیم واقع در مناطق گران قیمت پایتخت است.

فعالان بازار اجاره می گویند: پیش بینی می گردد مطابق روال معمول هر سال طی روزهای آینده انعطاف فصلی در مورد واحدهای متوسط و کوچک هم افزایش یابد.

هم اکنون، همزمان با شروع سال تحصیلی جدید اجاره بهای واحدهای مسکونی کوچک به سبب استقبال دانشجویان از این واحدها همچنان در سطح نرخ های پیشنهادی ماه های تابستان است؛ هر چند در این گروه از آگهی نیز مواردی از تعدیل قیمت و شرایط پرداخت اجاره از سوی مالکان دیده می گردد.

آنچه به عنوان شاخص بازار اجاره مسکن در مهرماه سال 96 شایان ذکر است، عرضه کافی فایل اجاره است؛ هرچند تحت تاثیر کاهش نرخ سود بانکی هم اکنون تمایل اجاره نشین ها به دریافت اجاره ماهانه بیشتر از رهن کامل است؛ اما کماکان در میان آگهی ها مواردی از واحدهای اجاره ای رهن کامل با شرایط قیمتی مناسب دیده می گردد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 464

به "کاهش اجاره خانه ها با آغاز پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش اجاره خانه ها با آغاز پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید