چاک شومر: ترامپ؛ کارهای تو نشانه بی کفایتی است

به گزارش مجله میهن 128، به گزارش خبرنگاران، چاک شومر رئیس اقلیت دموکرات ها در مجلس سنای آمریکا امروز چهارشنبه در پیامی توئیتری نوشت: رئیس جمهور ترامپ؛ این نشانه بی کفایتی و خطر بود که توانایی خود را برای جلوگیری از بیماری های همه گیر کاهش دادید.

چاک شومر: ترامپ؛ کارهای تو نشانه بی کفایتی است

رئیس اقلیت دموکرات ها در مجلس سنای آمریکا ادامه داد: پیشنهاد دادید بودجه مرکز کنترل بیماری ها کاهش یابد. فقط به سایر دولت ها (نظیر چین) برای رسیدگی به موضوع اعتماد کردید.

وی در ادامه شرح داد: می توانید این را هر طوری که می خواهید جلوه دهید؛ اما این بی کفایتی است.

این درحالیست که رئیس اقلیت دموکرات ها در مجلس سنای آمریکا دیروز سه شنبه و در واکنش به بی کفایت دانستن خود توسط ترامپ در پیامی توئیتری نوشته بود: من از درخواست بودجه رقت انگیز و نامناسب رئیس جمهوری ترامپ انتقاد نکردم. به بی کفایتی او اشاره کردم؛ برنامه ای برای مقابله با کروناویروس ندارد. او تیم امنیت جهانی بهداشت در شورای امنیت ملی را منحل کرده، قصد دارد بودجه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری را تا 16 درصد کاهش دهد و حتی یک نفر را برای نظارت بر مقابله با ویروس کرونا تعیین نکرده است.

گفتنی است، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر به تلافی پیشبرد فرایند استیضاح توسط دموکرات ها در پیامی توئیتری نوشته بود: چاک شومرِ گریان، فقط برای جلب توجه عموم، گلایه کرده است که من (ترامپ) برای کسب آمادگی در مقابله با ویروس کرونا باید بیش از 2 و نیم میلیارد دلار بودجه درخواست می کردم. اگر درخواست مبلغ بیشتری کرده بودم، او می گفت این رقم خیلی زیاد است. شومر از پایان یافتن زودهنگام سفرم خوشش نیامد. حق با من بود. او بی کفایت است.

شایان ذکر است، کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکا هم دیروز در پیامی توئیتری اعلام کرده بود: ناتوانی دولت ترامپ در جدّی دریافت ویروس کرونا بسیار ترسناک است. این کار به قیمت جان انسان ها تمام خواهد شد. بسیاری از ما از چند هفته پیش خواستار بودجه اضطراری کلان بودیم و ترامپ ما را نادیده گرفت. اکنون، بودجه اختصاص یافته احتمالاً بسیار ناچیز و دیرهنگام است.

این درحالیست که کاخ سفید مدعی است دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد از کنگره آمریکا بودجه ای 2.5 میلیارد دلاری را برای مقابله با ویروس کرونا طلب کند.

قرار است بیش از یک میلیارد دلار از این رقم صرف تهیه واکسنی برای درمان این ویروس فراگیر شود.

این درحالی است که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، بودجه درخواستی از سوی کاخ سفید را با توجه به ابعاد بحرانی شیوع ویروس نامناسب و کم تلقی کرده و می گوید مجلس به نوبه خود بسته مالی راهبردی و پر و پیمانی را برای مقابله با بیماری تدارک خواهد دید.

ویروس کرونا نخستین بار از شهر ووهان استان هوبئی چین رواج پیدا کرد اما اکنون دامنه آلودگی آن به بیشتر کشورهای جهان رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 444

به "چاک شومر: ترامپ؛ کارهای تو نشانه بی کفایتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاک شومر: ترامپ؛ کارهای تو نشانه بی کفایتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید