انتها حکومت شش دهه ای کاستروها در کوبا، رهبر جدید حزب حاکم کمونیست انتخاب شد

به گزارش مجله میهن 128، فارس نوشت: حزب حاکم کمونیست کوبا، روز دوشنبه و در آخرین روز نشست خود میگوئل دیاز کانل رئیس جمهور این کشور را به عنوان دبیر نخست این حزب که قدرتمندترین پُست در کوبا به شمار می آید، انتخاب کرد.

انتها حکومت شش دهه ای کاستروها در کوبا، رهبر جدید حزب حاکم کمونیست انتخاب شد

با رسیدن دیاز کانل به این سمت، شش دهه حکومت برادران کاسترو بر کوبا سرانجام یافت. فیدل و رائول کاسترو از انقلاب 1959 تا کنون قدرت را در کوبا در دست داشتند.

پیش از رائول, برادر بزرگترش فیدل قدرت را در دست داشت که وظایف خود را در سال 2006 به رائول منتقل کرد.

در سال 2011، رائول به طور رسمی به عنوان دبیر اول حزب کمونیست کوبا انتخاب شد و در سال 2016 بار دیگر به این سمت انتخاب شد.

دیاز کانل 60 سال دارد و پس از انقلاب کوبا به جهان آمده پیشتر و در سال 2018 نیز جایگزین رائول کاسترو به عنوان رئیس جمهور این کشور شد و انتظار می رفت که وی صندلی رهبر حزب کمونیست کوبا را نیز در دست بگیرد.

وی پس از آنکه به ریاست جمهوری رسید تاکید نمود که کوبا را از جهت حزب سوسیالیسم دور نخواهد کرد اگر چه وی تحت فشار برای انجام اصلاحات مالی در این کشور است.

دیاز کانل پیش از پیوستن به دولت ملی به عنوان وزیر آموزش و پرورش در سال 2009، رهبر حزب حاکم در دو استان کوبا بوده است. وی در سال 2013 با ارتقای صندلی به دست راست کاسترو تبدیل شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1205

به "انتها حکومت شش دهه ای کاستروها در کوبا، رهبر جدید حزب حاکم کمونیست انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها حکومت شش دهه ای کاستروها در کوبا، رهبر جدید حزب حاکم کمونیست انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید