واکنش انگلیس به تحریم های چین

به گزارش مجله میهن 128، در حالی که لندن به جامعه بین الملل در تحریم کردن مسئولان نقض های حقوق بشر می پیوندد، دولت پکن منتقدانش را تحریم می نماید.

واکنش انگلیس به تحریم های چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

نخست وزیر انگلیس امروز (آدینه) تأکید کرد، در کنار 9 فرد و چهار سازمان انگلیسی که به خاطر اظهاراتشان درباره وضع موجود در سین کیانگ توسط چین تحریم شده اند، محکم می ایستد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چین اوایل امروز بیان کرد، پس از آنکه انگلیس به همراه اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا روز دوشنبه تعدادی از مقامات چین را به خاطر نقض های حقوق بشر در منطقه سین کیانگ تحریم کردند، پنج عضو مجلس انگلیس، دو عضو مجلس اعیان، یک استاد دانشگاه، یک وکیل دادگستری و چهار سازمان انگلیسی را تحریم خواهد نمود.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در توییتی نوشت: قانون گذاران و دیگر شهروندان انگلیسی تحریم شده توسط چین نقش مهمی در معین کردن نقض های حقوق بشری علیه مسلمانان اویغور ایفا می نمایند. آزادی بیان در مخالفت با سوء رفتارها اقدامی اساسی است و من محکم در کنار این افراد می ایستم.

در همین حال دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیسی نیز اوایل امروز از دولت چین خواست تا به مقامات حقوق بشر سازمان ملل اجازه سفر به منطقه سین کیانگ را بدهد.

وی در واکنش به تحریم های چین علیه 9 فرد و چهار سازمان انگلیسی گفت: در حالی که لندن به جامعه بین الملل در تحریم کردن مسئولان نقض های حقوق بشر می پیوندد، دولت پکن منتقدانش را تحریم می نماید.

وی اضافه کرد: اگر پکن می خواهد ادعاها درباره نقض های حقوق بشر در منطقه سین کیانگ را به طور معتبر و اساسی رد کند، باید به کمیسیونرعالی سازمان ملل در امور حقوق بشر اجازه دسترسی کامل برای آنالیز و معین کردن حقیقت را بدهد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1173

به "واکنش انگلیس به تحریم های چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش انگلیس به تحریم های چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید