سودان تجهیزات نظامی برای نیروهای خلیفه حفتر فرستاد

به گزارش مجله میهن 128، روزنامه لیبیا آبزرور چاپ لیبی نوشت، رئیس شورای انتقالی سودان تسلیحات و تجهیزات نظامی برای فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی لیبی ارسال کرد.

سودان تجهیزات نظامی برای نیروهای خلیفه حفتر فرستاد

این روزنامه به نقل از منابعی نوشت، عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای انتقالی سودان در ماه ژوئن به موجب قراردادی که امارات بودجه آن را تامین کرد، سه هواپیمای باری نظامی حامل تسلیحات و تجهیزات نظامی به شرق لیبی ارسال کرد.

به نوشته این روزنامه، البرهان از سازمان ساخت نظامی سودان برای فراوری مقادیر زیادی تجهیزات دفاعی و فروش آن ها به خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی بهره برداری می نماید تا از این راه ثروتی به دست آورد.

عبدالفتاح البرهان و محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان برای دریافت پول بیشتر از حفتر زیر نظر امارات با یکدیگر رقابت دارند.

پیش از این امارات از حمیدتی خواسته بود در حمایت از عملیات خلیفه حفتر علیه طرابلس، تجهیزات نظامی و مزدور به لیبی بفرستد و حمیدتی نیز با اعزام دو گروه شبه نظامی به لیبی موافقت کرد. ابوظبی در ازای این درخواست به حمیدتی وعده ارسال حمایت اقتصادی و نظامی داد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 713

به "سودان تجهیزات نظامی برای نیروهای خلیفه حفتر فرستاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان تجهیزات نظامی برای نیروهای خلیفه حفتر فرستاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید