حضور در عرصه انتخابات، برایم بی شباهت به عرصه انجام تکلیف دینی و میهنی نیست

به گزارش مجله میهن 128، خبرگزاری خبرنگاران- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر نگرانی من برای محاصره مالی و معیشت مردم پس از جنگ تحمیلی نبود، شاید هیچگاه کاندیدای ریاست جمهوری نمی شدم. نگرانی ها بابت معیشت مردم و اوضاع مالی کشور نه تنها کاهش پیدا ننموده، بلکه به شدت افزایش پیدا نموده است.

حضور در عرصه انتخابات، برایم بی شباهت به عرصه انجام تکلیف دینی و میهنی نیست

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محسن رضایی در نشست ستاد جهاد توانمندسازی محرومین، گفت: باید از فرصت های این ماه برای طلب غفران و رحمت الهی استفاده کنیم. از زحمات عزیزانمان در ستاد جهاد توانمندسازی محرومین صمیمانه تشکر می کنم. نتایج کوشش ها و خدمات شما نیکوکاران را محرومین جامعه لمس می نمایند و خداوند پاداش این احسان شما را در ماه ضیافت الهی، دوچندان می نماید. هر کس می خواهد به خدا برسد، باید از راستا خدمت به مردم و محرومان، حرکت کند. ان شاء الله بتوانیم قلب امام زمان (عج) و رهبر عزیزمان را با فعالیت های جهادی شاد کنیم.

رضایی با اشاره به این نکته که دموکراسی موجود که در ایران هست فاصله زیادی با مردمسالاری دینی دارد، اضافه نمود: هیچ دینی به اندازه اسلام، طریقت رسیدن به خدا را از راستا یاری رساندن به مردم مورد تاکید قرار نداده است. متاسفانه این طریقت ِ یاری به مردم در کشور ما، به انتخابات، آن هم فقط اعلام نظر در روز انتخابات منحصراً به وسیله صندوق رأی محدود شده است. آیا اگر 51 درصد به فرد و اندیشه ای رأی بدهند، 49 درصد دیگر نقشی در اداره جامعه ندارند؟ نباید این طور باشد. آن 49 درصد هم بخش مهمی از جامعه ما هستند و حق دارند در دولت، نماینده داشته باشند.

رضایی گفت: ما در این ستاد توانمندسازی محرومین، اساس یاری به مردم را در توانمندسازی قرار داده ایم. بزرگترین جهاد در کشور ما، توانمندسازی مردم است. خداوند متعال به هیچ انسانی ظلم ننموده است و گنج درونی و توانایی محرومین و معلولین را باید کشف کرد. خداوند اجر کسانی را که به توانمند کردن مردم یاری می نمایند، در آن جهان و این جهان خواهد داد.

رضایی در پاسخ به پرسش یکی از حاضران درباره حضور احتمالی وی در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: حضور در عرصه انتخابات، برای من بی شباهت به عرصه انجام تکلیف دینی و میهنی نیست. حرکت های انتخاباتی اگر با انگیزه مادی و ریاست طلبی باشد، یک مهلکه و پرتگاه است. اگر نگرانی من برای محاصره مالی و معیشت مردم پس از جنگ تحمیلی نبود، شاید هیچگاه کاندیدای ریاست جمهوری نمی شدم. نگرانی ها بابت معیشت مردم و اوضاع مالی کشور نه تنها کاهش پیدا ننموده، بلکه به شدت افزایش پیدا نموده است. برای حفظ معیشت مردم و حیثیت جمهوری اسلامی، نیازمند تشکیل دولت قوی و کارآمد هستیم و انگیزه ام برای ورود به عرصه سیاست، این بوده که حق مردم به مردم برسد و کسی به حق مردم دست درازی نکند.

رضایی اضافه نمود: معتقدم همه باید در جهت تقویت جامعه در برابر تحریم های مالی و خنثی کردن فشارهای ناشی از تحریمها کوشش کنیم به نحوی که اوضاع به نفع مردم تغییر کند. اگر به این مساله توجه نکنیم و یک دولت کارآمد، قوی، مسئولیت پذیر و جوابگو در امسال بوجود نیاید، در سالهای آینده، اعتبار پول ملی ما کاهش شدید پیدا خواهد نمود.

رضایی گفت: بعضی مدیران نمی توانند از دل بحران های موجود، فرصت ایجاد نمایند. کشور نیازمند یک تیم اجرایی قوی و کارآمد است که از دل بحران های موجود، به نفع ملت ایران فرصت بسازد.

رضایی گفت: از همه دلسوزان کشور و انسان های آزاده و وجدان های بیدار می خواهم که با نیت خالص الهی، یاری نمایند تا بیکاری، فقر و تبعیض را مهار کنیم. با وجود نیروی انسانی جوان و منابع بسیار زیاد در کشور، تغییر این اوضاع به نفع ملت ایران امکان پذیر است.

وی اضافه نمود: اگرچه احتمال افزایش توطئه دشمنان خارجی وجود دارد، اما برایم کاملاً روشن است که با تشکیل یک دولت قوی و کارآمد و نیز تحول در اقتصاد و فراوری ملی، می توانیم فقر، بیکاری و تبعیض را از جامعه دور کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1225

به "حضور در عرصه انتخابات، برایم بی شباهت به عرصه انجام تکلیف دینی و میهنی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور در عرصه انتخابات، برایم بی شباهت به عرصه انجام تکلیف دینی و میهنی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید