جزئیات عرضه محصولات جدید در بورس کالا

به گزارش مجله میهن 128، مدیرعامل شرکت بورس کالا جزئیات عرضه محصولات جدید در بورس کالا را تشریح کرد و گفت: تا خاتمه سال جاری احتمالا دو محصول خرما و کشمش در بورس کالا عرضه می گردد.

جزئیات عرضه محصولات جدید در بورس کالا

حامد سلطانی نژاد در گفت وگو با مجله میهن 128 با بیان اینکه هر کالایی که می خواهد در بورس کالا عرضه گردد باید چند خصوصیت داشته باشد، شرح داد: نخست آنکه کالای مذکور باید در خارج از بازار نقد قوی داشته باشد؛ یعنی بازاری داشته باشد با تعداد فعالان زیاد که قیمت هایش هر روز به عموم مردم اعلام می گردد. ضمن اینکه کالا باید قابل استاندارد شدن هم باشد.

وی ادامه داد: کالایی که تا کنون در بورس کالا عرضه شده اند عموما این ویژگی ها را داشته اند، زیرا اگر نداشته باشند نمی توانند در تابلوی اصلی بورس پذیرش شوند، زیرا مبنای ما این است که یک کالای استاندارد را در بورس عرضه کنیم تا خریدار و فروشنده بدانند کالا را با چه ویژگی هایی مورد معامله قرار می دهند و اگر این ویژگی ها در کالا نباشد خریدار می تواند بعدا ادعای حقوقی مطرح کند؛ بنابراین کالاهایی که همگن نیستند خصوصیت عرضه در بورس کالا را ندارند.

مدیرعامل بورس کالا درمورد عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا گفت: ایران در برخی از زمینه ها در حوزه کالاهای کشاورزی جزو تولیدکننده های برتر است؛ بنابراین امکان عرضه آن ها در بورس کالا وجود دارد که در این راستا بازارهایی هم در کشور و در شهرهای مختلف شکل گرفته است. برای مثال در زیره حتی بازار فردایی زیره یعنی بازار مشتقه زیره وجود دارد و فعالان معاملات خود را انجام می دهند.

سلطانی نژاد با بیان اینکه زیره، زعفران و پسته در بورس کالا عرضه می شوند، اظهار کرد: دنبال آن هستیم که خرما، کشمش و محصولات دیگر را هم در بورس کالا عرضه کنیم و احتمالا عرضه سه محصول ذکر شده تا خاتمه سال انجام و معاملات اغاز می گردد.

پیش از این شاپور محمدی-رییس سازمان بورس و اوراق بهادار- اعلام نموده بود کوشش می گردد خرما و کشمش در بورس کالا عرضه شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 407

به "جزئیات عرضه محصولات جدید در بورس کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات عرضه محصولات جدید در بورس کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید