ثبت نام 8 میلیون نفر در شاد ، تشکیل 510 هزار کلاس درس مجازی

به گزارش مجله میهن 128، وزیر آموزش و پرورش از ثبت نام 8 میلیون نفر در شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) خبر داد.

ثبت نام 8 میلیون نفر در شاد ، تشکیل 510 هزار کلاس درس مجازی

به گزارش خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگوی تلویزیونی درباره شبکه آموزشی دانش آموز(شاد) اظهار کرد: ما با بزرگترین وقفه آموزشی روبرو شدیم و باید تدبیر می کردیم؛ در طول این مدت، صهم نگرانی هایی را خانواده ها و هم آقای رئیس جمهور داشتند و مکرر پیگیر بودند که باید برای آموزش دانش آموزان فکری شود.

وی اضافه نمود: خوشبختانه صدا و سیما به میدان آمد و کمک خیلی خوبی کرد و در عرض 4،5 روز بعد از تعطیلی، برنامه های آموزشی شروع شد و همچنان ادامه دارد؛ ضمن اینکه معلمان به میدان آمدند و کارهای متنوعی انجام دادند و خلاقیت های خیلی خوبی داشتند که جا دارد از آنها تشکر کنم.

حاجی میرزایی ادامه داد: به دنبال فضای ایمن، اختصاصی و در مالکیت آموزش و پرورش بودیم؛ ضمن اینکه امکان نظارت برقرار باشد و بتوانیم مطمئن باشیم که محتوای آموزشی تدریس می شود و بر این اساس یک برنامه اختصاصی تحت عنوان شاد که شبکه آموزشی دانش آموزان است را طراحی کردیم که متعلق به آموزش و پرورش است و کارکرد آن شبیه به سایر پیام رسان های دیگر بوده و به سادگی انجام می شود؛ ضمن اینکه قابلیت های بسیار متنوعی دارد که به تدریج با افزایش ظرفیت آن، اعلام می شود.

وی درباره ثبت نام دانش آموزان در این سایت گفت: از نیمه شعبان، ثبت نام دانش آموزان دبستانی شروع شد و از دیروز ثبت نام دانش آموزان دبیرستانی شروع شد؛ بر اساس آخرین آمار، قریب 8 میلیون نفر تا به امروز ثبت نام کردند که 6 میلیون و 200 هزار دانش آموز هستند که خودشان مستقیم ثبت نام کردند یا از طریق معلمان به سامانه پیوستند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه نمود: یک و نیم میلیون گروه درسی تشکیل شده و 510 هزار کلاس درس تا به امروز تشکیل شده است؛ همچنین در طول 3 روز گذشته بیش از 150 میلیون پیام و 60 میلیون فایل بین دانش آموزان و معلمان مبادله شده است.

وی در خصوص نیاز به اینترنت، تبلت و موبایل در شبکه شاد، اظهار کرد: شکل مطلوب، مدرسه است و هیچ چیزی جایگزین مدرسه نیست اما امروز که به دلایلی برای سلامت و محافظت از سلامت دانش آموزان از مدرسه فاصله گرفتیم باید روش های مختلفی را تمرین کنیم؛ این طرح، کار بزرگی است که بیشترین پوشش را دارد ولی قطعاً ممکن است بخشی از دانش آموزان تحت پوشش قرار نگیرند؛ بر این اساس کماکان برنامه تلویزیونی موضوعیت خواهد داشت و حدود 3 هزار راهبر آموزشی داریم که مراقبت لازم را به عمل خواهیم آورد.

حاجی میرزایی شرح داد: همه تلاشمان را می کنیم تا به تدریج اشکالاتی که پیش بینی می شود، برطرف شود و یک تیم بسیار ورزیده فنی از دانشگاه شریف و وزارت ارتباطات، اپراتور اول و مرکز فناوری آموزش و پرورش دائما رصد می کنند و یک مرکز تلفن است که به تمام سؤالات پاسخ می دهد و اشکالات را برطرف می کند.

وی درباره گلایه معلمان درباره بارگذاری فایل ها به سختی گفت: تعهدی که گروه فنی دارد این است که سرعت دانلود فیلم و ارسال اطلاعات از پیام رسان های خارجی بالاتر و ارزان تر باشد بنابراین تمام تلاش ما این است که این اشکالات را برطرف کنیم و نیازمند این است که همه دانش آموزان و معلمان این کار را با جدیت دنبال کنند و کار آموزش وقفه پیدا نکند.

وزیر آموزش و پرورش بیان نمود: به نظرم در کنار همه تهدید کرونا، یک اتفاق بسیار خوبی که افتاده است، درگبر شدن خانواده ها در امر آموزش فرزندان است؛ در واقع خانواده ها کنار کشیده بودند درو بار بر دوش آموزش و پرورش بود؛ در این برنامه هم برای امور پرورشی و تربیتی، هم برای انجمن اولیا و مربیان و امکان ارائه اطلاعات به والدین و هم تربیت بدنی و سلامت فکر کردیم و تلاشمان این است که به تدریج با افزایش ظرفیت آن، امکانات متنوعی ایجاد می شود و همه کسانی که می خواهند خدمات آموزشی در کشور ارائه کنند، از این بستر بزرگ 14 میلیونی استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 577

به "ثبت نام 8 میلیون نفر در شاد ، تشکیل 510 هزار کلاس درس مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام 8 میلیون نفر در شاد ، تشکیل 510 هزار کلاس درس مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید