ثبت نام بانوان مجرد در نهضت ملی مسکن

به گزارش مجله میهن 128، به گزارش خبرنگاران، بانوان مجرد با چه شرایطی می توانند در نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند؟

ثبت نام بانوان مجرد در نهضت ملی مسکن

آنطور که تسنیم گزارش داده، پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی استقبال از نهضت ملی مسکن را خوب ارزیابی کرد و با اشاره به ثبت نام حدود 2.7 میلیون نفر در این طرح، گفت: خانم های بالای 35 سال و آقایان بالای 45 سال می توانند نسبت به ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند؛ این افراد باید سابقه سکونت پنج ساله را در شهر مورد تقاضای خود داشته باشند.

وی با اشاره به امکان ثبت نام مجردهای 23 تا 45 سال، اضافه کرد: این دسته از مجردان اکنون امکان ثبت نام دارند و تا هنگام واگذاری زمین باید بر اساس تکلیف قانون رفتار شود چرا که این اقدام با هدف تشویق به ازدواج و تشکیل خانواده انجام شده است، با این حال افراد متأهل، زنان خودسرپرست، زنان مطللقه و نخبگان علمی با معرفی بنیاد نخبگان و بیماران خاص با معرفی از وزارت بهداشت نیاز به ارائه شرط تأهل ندارند.

طرح اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن فرق دارد؟

اصلانی با اشاره به وجود فرصت دو ماه برای ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن برای هر استان نیز توضیح داد: برای این استان ها سامانه باز است و اگر کسی فرصت ثبت نام نداشته است، این امکان برایش فراهم است تا ثبت نام کند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی در پاسخ به وجود ابهامات موجود درباره طرح اقدام ملی مسکن نیز توضیح داد: طرح اقدام ملی مسکن و طرح نهضت ملی مسکن امروز هیچ گونه تفاوتی با هم ندارند؛ بر اساس مصوبه دریافتی از شورای عالی مسکن این دو طرح کاملاً شبیه به هم هستند و در دسته طرح های حمایتی مسکن قرار می گیرند.

اصلانی ادامه داد: تسهیلات این دو طرح کاملاً مشابه به هم است و همه امکانات حمایتی موجود در طرح های حمایتی مسکن شامل طرح اقدام ملی نیز می شود، بنابراین دیگر دو طرح نداریم و هر دوی این طرح ها یکی شده اند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1634

به "ثبت نام بانوان مجرد در نهضت ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام بانوان مجرد در نهضت ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید