آزمایش بدون درد و خون ریزی دیابت در استرالیا

به گزارش مجله میهن 128، دکتر داستور امیدوار است که روش تازه آزمایش دیابت نتایج بسیاری بهتری برای مبتلایان به دیابت داشته باشد. آزمایش تازه به صورت اتفاقی زمانی کشف شد که دانشمندان در حال کار بر روی سلول های خورشیدی بودند.

آزمایش بدون درد و خون ریزی دیابت در استرالیا

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

دانشمندان، استرالیایی از یک روش نو برای آزمایش قند خون بیماران دیابتی خبر دادند که غیرتهاجمی است و درد و خون ریزی به همراه ندارد.

در این روش نو، سطح گلوکز افراد به وسیله قرار گرفتن نواری در دهان انجام می گردد. به عبارت دیگر آنزیم موجود روی این نوار ها مقدار گلوکز بدن فرد را شناسایی نموده و به ترانزیستوری ارسال می نماید، بدون اینکه از درد و خون ریزی خبری باشد.

به گزارش رویترز، آزمایش های رایج دیابت هم اکنون به وسیله خروج خون از بدن افراد با سوزن و تیغ انجام می گردد و دردناک بودن آن باعث شده که بیماران دیابتی آزمایش های خود را به حداقل برسانند تا درد کمتری را متحمل شوند.

به گفته دکتر پاول داستور استاد فیزیک دانشگاه نیوکاسل استرالیا که سرپرستی تیم سازنده آزمایش نو دیابت را بر عهده دارد، امتیاز دیگر آزمایش نو دیابت کم هزینه بودن آن نسبت به روش های پیشین است و ازآنجاکه مواد موجود روی نوار ها از جنس مرکب است، می توان آن ها را با هزینه کم تهیه کرد.

دکتر داستور امیدوار است که روش نو آزمایش دیابت نتایج بسیاری بهتری برای مبتلایان به دیابت داشته باشد. آزمایش نو به صورت اتفاقی زمانی کشف شد که دانشمندان در حال کار بر روی سلول های خورشیدی بودند.

این پروژه در صورت موفقیت آمیز بودن در مرحله آزمایش های بالینی، 6.3 میلیون دلار بودجه از دولت استرالیا دریافت می نماید تا کارخانه فراوری کیت های آزمایشی تاسیس گردد.

دکتر داستور معتقد است که این فناوری می تواند در آزمایش های کووید-19 و انواع سرطان و بیماری های هورمونی هم مورداستفاده قرار بگیرد.

دانشگاه نیوکاسل در حال حاضر در یک پروژه مشترک با دانشگاه هاروارد در حال کار بر روی آزمایش کووید-19 با استفاده از همین فناوری است، اما فیزیکدانان زمانی هیجان زده خواهند شد که نتایج این فناوری را در آزمایش های دیگر بیماری ها هم مشاهده نمایند. چون به گفته دکتر داستور در این صورت دیدگاه ها درباره روش های آزمایش های پزشکی تغییر خواهد نمود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1322

به "آزمایش بدون درد و خون ریزی دیابت در استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش بدون درد و خون ریزی دیابت در استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید