تشریح بعضی دیگر از اقدامات وزارت خارجه درباره مبارزه با کرونا

به گزارش مجله میهن 128، سید عباس موسوی به پرسش های خبرنگاران در مورد اقدامات وزارت امور خارجه درباره مبارزه با کرونا پاسخ داد.

تشریح بعضی دیگر از اقدامات وزارت خارجه درباره مبارزه با کرونا

به گزارش خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش های خبرنگاران در مورد اقدامات وزارت امور خارجه در مورد موضوعات مربوط به کرونا گفت: وزارت امور خارجه افتخار دارد که از اولین نهادهایی بود که در کنار مردم و وزارت بهداشت وارد کوشش ملی مبارزه با کرونا شد.

موسوی اضافه کرد: حمایت از هموطنان مقیم خارج از کشور از مهم ترین اولویت های وزارت امور خارجه است، لذا در دوره انتشار کرونا در چین، همه راه های ممکن برای یاری به دانشجویان عزیز ایرانی مقیم شهر ووهان چین انجام شد و پس از آنالیز و پیگیری همه گزینه ها و هماهنگی با نهادهای ذیربط بویژه وزارت بهداشت، با اعزام یک پرواز اختصاصی هواپیمایی ماهان بازگشت این عزیزان میسر شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه سلامت این دانشجویان را مدیون از خود گذشتگی خدمه پرواز هواپیمایی ماهان دانست.

وی در ادامه گفت: در مرحله بعد و پس از انتشار ویروس کرونا در ایران، کوشش وزارت امور خارجه معطوف به جذب یاری های داوطلبانه دولت ها و ملت های دوست و همچنین سازمانهای بین المللی و هماهنگی انتقال آنها به ایران بوده که همچنان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: در این ارتباط یاری های دولتی و مردمی زیر تا کنون از چین دریافت و با هشت پرواز باری شرکت هواپیمایی ماهان بصورت رایگان به ایران منتقل و تحویل وزارت بهداشت شده است:

1- حدود 350 هزار انواع کیت تشخیص ویروس کرونا

2- حدود دو میلیون و چهارصد هزار ماسک

3- حدود 130 هزار لباس ایزوله

4- حدود 120 دستگاه ونتیلاتور و اسپیراتور

5- حدود 2800 وسیله تب سنج و اکسیژن سنج

6- حدود 13 هزار عینک محافظ

7- حدود 160 هزار عدد محافظ صورت یا کلاه محافظ

8- حدود 50 کارتن داروی ویژه درمان کرونا

موسوی یادآور شد: فرایند ادامه دریافت یاری های سخاوتمندانه مردمی در چین ادامه دارد و هم اکنون نیز یاری های زیادی در حدود 32 هزار کیلو انواع یاری ها بسته بندی شده و منتظر پروازهای بعدی برای انتقال به ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با قدردانی از یاری های دولت و مردم چین، از هواپیمایی ماهان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گمرک جمهوری اسلامی ایران که در انتقال این یاری ها مساعدت داشته اند نیز تشکر کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در انتها خاطر نشان کرد: پس از توئیت های دکتر ظریف بعضی کشورها و سازمان ها از آمادگی خود برای ارسال یاری های پزشکی یا تهیه و فروش آنها به ایران خبر دادند که بعضی اطلاع رسانی شده و موارد آینده نیز به اطلاع مردم شریف و مقاوم ایران خواهد رسید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 484

به "تشریح بعضی دیگر از اقدامات وزارت خارجه درباره مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح بعضی دیگر از اقدامات وزارت خارجه درباره مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید