تخصیص بودجه 85 هزار میلیاردی به دانشگاه های علوم پزشکی در سال 99

به گزارش مجله میهن 128، معاون توسعه وزارت بهداشت با بیان اینکه بودجه دانشگاه های علوم پزشکی در سال 99 حدود 85 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، گفت: 1700 میلیارد تومان از این اعتبار به پروژه های عمرانی اختصاص می یابد و علاوه بر آن درصدی نیز اعتبار از محل های دیگر برای این پروژه ها در نظر گرفته می گردد.

تخصیص بودجه 85 هزار میلیاردی به دانشگاه های علوم پزشکی در سال 99

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

سید کامل تقوی نژاد در گفت وگو با مجله میهن 128 ضمن بیان این مطلب در مورد برنامه این وزارتخانه در حوزه پروژه های خوابگاهی در سال 99 نیز گفت: اعتبارات ساخت پروژه های خوابگاهی باید از محل دریافت تسهیلات و منابع خود دانشگاه ها تامین گردد که در این زمینه با بانک های رفاه و ملت تفاهم نامه امضا کردیم. پروژه ها نیز تعریف شده است و از آن محل اعتبارات ارزیابی خواهد شد.

وی همچنین در مورد بازسازی و نوسازی ساختمان های علوم پزشکی نیز گفت: در حال حاضر دانشگاه های ما برنامه های متفاوتی در این زمینه دارند و بعضی از ساختمان های دانشکده های تخصصی در حال ساخت و تکمیل است و تعداد این پروژه ها بسیار متفاوت است.

معاون توسعه وزارت بهداشت با اشاره به مجوز استخدام 10 هزار نیرو در دانشگاه های علوم پزشکی خاطر نشان کرد: نتیجه این آزمون اعلام شده و در بعضی از رشته ها احتیاج به مصاحبه تخصصی است ولی عمده آن ها کسانی هستند که تا اسفندماه به کار گرفته می شوند.

دکتر تقوی زاده ادامه داد: در حال حاضر ما حدود 44 هزار تخت در حال احداث داریم و سال جاری نیز هشت هزار تخت بیمارستانی به بهره بردای می رسد و این آمار در سال آینده به شش هزار می رسد و بودجه مورد احتیاج برای مابقی این پروژه ها فراهم می گردد.

وی در ادامه افزود: حدودا 33 هزار میلیارد تومان بودجه برای بحث ساخت و تجهیز بیمارستان های مورد نظر مورد احتیاج است.

معاون توسعه وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: سال جاری اعتباراتی که داشتیم از محل ردیف های مختلف بوده است و یکی از این ها ردیف ها از محل یک درصد ارزش افزوده می باشد که حدودا 1400 میلیارد تومان اعتبار برای هزینه عمرانی در نظر گرفته شده است که اخیرا نیز 1400 میلیارد تومان دیگر به این اعتبارات اضافه شده است و باید از خزانه وصول گردد بطور کلی سال جاری حدود 800 میلیارد تومان از اعتبارات فوق برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 432

به "تخصیص بودجه 85 هزار میلیاردی به دانشگاه های علوم پزشکی در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص بودجه 85 هزار میلیاردی به دانشگاه های علوم پزشکی در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید