تحریک سیستم ایمنی بدن با نانوآمولوسیون ضدسرطان، دارو هایی که از مغز قرمز استخوان محافظت می کنند

به گزارش مجله میهن 128، یکی از شرکت فعال در حوزه نانودارو، نانوآمولوسیونی تولید خواهد کرد که علاوه بر از بین بردن سلول های سرطانی از مغز قرمز استخوان محافظت کرده و سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند.

تحریک سیستم ایمنی بدن با نانوآمولوسیون ضدسرطان، دارو هایی که از مغز قرمز استخوان محافظت می کنند

به گزارش گروه فناوری مجله میهن 128، تراپیوتیکس سلوشنز اینترنشنال (Therapeutics Solutions International) گفت که این شرکت در حال ثبت پتنت مربوط به فناوری موسوم به NanoStilbene™ است که در آن از ماده فعالی به نام پتروستیلبن استفاده شده است که می تواند به بهبود سلول های خون بعد از شیمی درمانی کمک کند.

نوتروپنیا یک ناهنجاری کاهش تعداد سلول های سفید خون است که اگر شدت پیدا کند خطر جانی خواهد داشت. این بیماری یکی از اثرات جانبی درمان سرطان با شیمی درمانی یا رادیودرمانی است.

در حیواناتی که با عامل 5 فلوروراسیل درمان شده اند، استفاده از این نانودارو موجب شده تا احیاء سلول های سفید خون خیلی سریع انجام شود. این نتایج در مورد مواد دیگر شیمی درمانی نیز به دست آمده است.

جیمز ولتمایر از محققان ارشد این شرکت می گوید: ما پیش از این گزارش کرده بودیم که نانوداروی NanoStilbene™ می تواند برای از بین بردن سلول های سرطانی به کار رود. این داده های جدید از امکان بهبود کسانی که در معرض شیمی درمانی قرار گرفته اند پشتیبانی می کند. این نانودارو برای محافظت از این بیماران بعد از شیمی درمانی مناسب است. بیمارانی که شیمی درمانی روی آن ها انجام و دچار کاهش سلول سفید خون شده اند، این کار موجب افزایش احتمال بیماری های عفونی می شود.

این نانودارو نه تنها می تواند احیاء سلول های سفید خون را تسریع کند بلکه به دلیل داشتن خواص ضدسرطان به از بین بردن سلول های سرطانی نیز کمک می کند. در واقع این دارو فعالیت های مختلفی در بدن دارد. به ندرت می توان دارویی یافت که هم موجب کاهش رشد سلول های سرطانی شود و هم به صورت هم زمان سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و مغز قرمز استخوان را از گزند مواد سمی شیمی درمانی مصون دارد.

NanoStilbene یک نانوآمولوسیون حاوی نانوذرات پتروستیلبن با ابعاد 75 تا 100 نانومتر است. این نانوذرات برای درمان سرطان و برخی اختلالات التهابی قابل استفاده است. این دارو می تواند نسل جدیدی از ترکیبات غیرسمی برای درمان سرطان باشد که سیستم ایمنی بدن را نیز تحریک می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 86

به "تحریک سیستم ایمنی بدن با نانوآمولوسیون ضدسرطان، دارو هایی که از مغز قرمز استخوان محافظت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریک سیستم ایمنی بدن با نانوآمولوسیون ضدسرطان، دارو هایی که از مغز قرمز استخوان محافظت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید