تبدیل دارایی های گردشگری استان مرکزی به ثروت

به گزارش مجله میهن 128، ایسنا/ براساس سخنان مدیرکل توسعه منابع انسانی و رفاه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تبدیل دارایی های گردشگری استان مرکزی به ثروت صورت می گیرد.

تبدیل دارایی های گردشگری استان مرکزی به ثروت

دارایی های استان مرکزی به ثروت تبدیل شوند

علی حاجی شیزری در آیین تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی در جهت رشد و توسعه سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است، یکی از ابزارهای بهره برداری از این دارایی ها را معرفی ظرفیتها دانست و اضافه نمود: پس از معرفی باید در حوزه برندسازی، تجاری سازی و بازاریابی ورود کرد تا استان مرکزی به استان هدف گردشگری تبدیل گردد.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز، صنعت گردشگری و صنایع دستی بسیار اهمیت دارد، توضیح داد: در اقتصاد غیرنفتی، گردشگری صندلی ویژه ای دارد و ما به تازگی به این عرصه ورود نموده بودیم، اما شیوع ویروس کرونا همه صنعت گردشگری و بخشی از صنایع دستی را تحت تاثیر خود قرار داد.

وی با اشاره به شرایط نیروی انسانی در اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی اضافه نمود: این اداره کل دارای 133 نفر نیرو است که 52 درصد آنها دارای تحصیلات بالای کارشناسی هستند و باید ارزش آنها را دانست، چرا که تجهیزات را می توان فراهم کرد، اما در اختیار دریافت سرمایه انسانی سخت است.

زندگی با کرونا به معنی تعطیل شدن گردشگری نیست

در این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با طرح این سوال که چرا استان مرکزی باید استانی گذری در حوزه گردشگری باشد؟ گفت: اگر در زمینه معرفی ظرفیت و پتانسیل ها به خوبی عمل گردد قطعا اقامت در استان افزایش می یابد و در این شرایط هتلدارها نیز دچار خسارت و زیان نخواهند شد.

بهروز اکرمی با بیان اینکه این روزها باید با کرونا زندگی کنیم، اعلام کرد: زندگی کردن با کرونا شعار نیست، مفهوم دارد، آیا زندگی با کرونا به معنی تعطیل شدن گردشگری و صنایع دستی است؟ مسلما خیر فقط باید طبق این شرایط برنامه ریزی و طراحی داشته باشیم و در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نوع دیگری عمل گردد.

وی تاکید نمود: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای استان مرکزی بسیار مهم است و امیدواریم بتواند چرخ اقتصاد را بیش از گذشته به حرکت درآورد و توسعه این حوزه را در استان ببینیم.

40 بنای تاریخی استان مرکزی بازسازی می شوند

در این آیین، مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با اشاره به واگذاری بناهای تاریخی و کمپ های گردشگری به بخش خصوصی و احیای ابنیه به عنوان برنامه های در دستور کار این مجموعه، اضافه نمود: بازسازی 40 بنای تاریخی، واگذاری سه مکان تاریخی از جمله کاروانسرای دولت آباد، منزل میرزاحسن آشتیانی و عمارت امیرمفخم و افتتاح کاروانسرای دو دهک دلیجان از برنامه های در دستور کار میراث فرهنگی استان است.

مصطفی مرزبان اضافه نمود: استان مرکزی در حوزه صنایع دستی 9 هزار هنرمند در 110 رشته دارد و در بحث احداث بازارچه های صنایع دستی در کشور، پیشرو است بطوریکه در حال حاضر 10 شهرستان دارای بازارچه هستند و بزودی بازارچه های صنایع دستی شهرستانهای خنداب و زرندیه نیز افتتاح می گردد.

در این جلسه از تلاشهای 19 ماهه علیرضا ایزدی در استان مرکزی تجلیل و مصطفی مرزبان به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی استان معرفی گردید. ایزدی به سمت مدیرکل حوزه وزارت و امور بین الملل وزارت میراث فرهنگی منصوب شد.

منبع: همگردی
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 965

به "تبدیل دارایی های گردشگری استان مرکزی به ثروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل دارایی های گردشگری استان مرکزی به ثروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید