بلایی که لج بازی ترامپ بر سر میلیون ها آمریکایی آورد

به گزارش مجله میهن 128، خبرنگاران : اصرار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر امضا نکردن طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب دیده بر اثر همه گیری ویروس کووید19، میلیون ها آمریکایی را در خطر از دست دادن مزایا و بیمه بیکاری قرار داده است.

بلایی که لج بازی ترامپ بر سر میلیون ها آمریکایی آورد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، دونالد ترامپ با ادعای اینکه طرح مشترک 2.3 تریلیون دلاری قانون گذاران دموکرات و جمهوری خواه، یاری کافی به و یکسانی به همه مردم آمریکا نمی نماید، همچنان از امضا و تبدیل کردن آن به قانون سر باز می زند.

این طرح بودجه بزرگ قرار است 892 میلیارد دلار منابع اقتصادی در اختیار آمریکایی هایی قرار بدهد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، شغل خود را از دست داده و هم اکنون در حال بهره مند شدن از مزایا و بیمه بیکاری کرونایی هستند که قرار است در تاریخ 26 دسامبر (انتها روز شنبه به وقت محلی) منقضی گردد. طرح مذکور همچنین 1.4 تریلیون دلار به دولت واشنگتن اعطا می نماید تا هزینه های معمول را پرداخت نماید.

رویترز بر اساس داده های وزارت کار آمریکا گزارش داد که بدون امضای ترامپ پای این طرح، حدود 14 میلیون آمریکایی مزایا و بیمه بیکاری دوران کرونا را از دست می دهد و همچنین بخشی از دولت فدرال ایالات متحده نیز از روز سه شنبه تعطیل خواهد شد، مگر اینکه کنگره دوباره بر سر بودجه موقت توافق کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1014

به "بلایی که لج بازی ترامپ بر سر میلیون ها آمریکایی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که لج بازی ترامپ بر سر میلیون ها آمریکایی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید