برگزاری جشنواره ملی سیب در سلماس

به گزارش مجله میهن 128، نیمه اول مهر ماه جشنواره ملی سیب در سلماس برگزار خواهد شد.

برگزاری جشنواره ملی سیب در سلماس

به گفته رضا مسلمی شهردار نو شهر سلماس جشنواره ملی سیب با هدف معرفی توانمندی های کشاورزی و گردشگری، نیمه اول مهرماه امسال همزمان با فصل برداشت این محصول در این شهر برگزار خواهد شد.

رضا مسلمی اضافه کرد:

از جمله اهداف برگزاری این جشنواره، معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان سلماس، معرفی محصول سیب این شهرستان و فراهم سازی بسترهای لازم برای افزایش صادرات، توسعه صنعت فرآوری این محصول است.

در کنار معرفی بیش از 20 نوع سیب تولیدی شهرستان سلماس در این جشنواره، بازی های بومی محلی، نمایش، موسیقی و نمایشگاه و کارگاه علمی برگزار خواهد شد.

شهردار سلماس در ادامه سخنان خود بیان نمود:

این جشنواره به مدت سه روز با حضور تولیدکنندگانی از سراسر کشور و نیز مقاماتی از وزارت جهاد کشاورزی و با همت باغداران، تولیدکنندگان و مسئولان محلی در این شهر برگزار می شود.

براساس اظهارات ایشان در حاشیه این جشنواره، همایشی با موضوع سیب برگزار خواهد شد تا مقالات علمی در خصوص تولید، عرضه، صادرات و صنایع تبدیلی ارائه شود.

مسلمی با اشاره به اینکه مشکل اصلی مردم منطقه نبود شغل مناسب و بیکاری است، بیان نمود:

کشاورزی شغل بیشتر مردم منطقه است و نبود صادرات سیب تازه شهر، نبود کارخانه سورت و بسته بندی و گرانی به این مسائل دامن زده است.

شهرستان سلماس یکی از قطب های مهم تولید سیب با حدود هشت هزار هکتار باغ سیب، در آذربایجان غربی به شمار می رود.

باغ های سیب این شهرستان به لحاظ عملکرد در واحد سطح در رتبه نخست و به لحاظ حجم تولید بعد از شهرستان ارومیه در رتبه دوم قرار گرفته است که نشان دهنده اهمیت این شهرستان در تولید این محصول صنعتی و اقتصادی است.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1646

به "برگزاری جشنواره ملی سیب در سلماس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره ملی سیب در سلماس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید