بازداشت 5 شهروند چینی بخاطر چت در خصوص فروش هوآوی به ایران

به گزارش مجله میهن 128، پنج شهروند چینی برای چت های خصوصی شان در اینترنت در خصوص فروش هوآوی به ایران دستگیر شدند.

بازداشت 5 شهروند چینی بخاطر چت در خصوص فروش هوآوی به ایران

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، 5 شهروند چینی برای چت های خصوصی شان در اینترنت در خصوص فروش هوآوی به ایران دستگیر شدند.

دو نفر از این دستگیر شدگان به نیویورک تایمز گفتند، به ترتیب 8 و 3 ماه زندانی بوده اند.

زمانی که یکی از کارمندان هوآوی در گروه وی چت گفته است می تواند ثابت کند این شرکت به جمهوری اسلامی ایران فناوری فروخته است، تمامی کارمندان پیشین هوآوی در گروه وی چت حضور داشتند.

بر اساس اسکرین شات گرفته شده از صفحه چت که توسط نیویورک تایمز دیده شده است، این تبادل نظر در خصوص ایران در 11 دسامبر اجرا شده است.

چند هفته پس از چت، ماموران امنیتی چین این 5 نفر را دستگیر نموده و در خصوص دلیل علاقه شان به این مطلب و دلیل دنبال کردن رسانه های خارجی را سوال کردند.

این دستگیری حدود دو هفته پس از اینکه مدیر ارشد اقتصادی و دخترش در کانادا به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران دستگیر شدند، صورت گرفت.

دولت آمریکا هوآوی و مدیر ارشد اقتصادی آن را متهم نموده است که به صورت غیرقانونی تجهیزات آمریکایی و فناوری به ایران ارسال و با فریب بانک های آمریکایی پول از این کشور خارج نموده اند.

به نوشته نیویورک تایمز، تمامی فروش های اجرا شده به ایران از سوی هوآوی غیرقانونی نبوده است. در اصل، تنها اجناس، فناوری یا خدمات با منشا آمریکایی با تحریم های آمریکا درگیر هستند. این شرکت اعلام نموده است که فروشش به ایران برای موارد تجاری غیرنظامی بوده و از تحریم ها تخطی ننموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 616

به "بازداشت 5 شهروند چینی بخاطر چت در خصوص فروش هوآوی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 5 شهروند چینی بخاطر چت در خصوص فروش هوآوی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید