استندآپ کمدی خمسه شو در کانادا با چاشنی تحقیر ایرانی ها

به گزارش مجله میهن 128، به تازگی ویدئویی کوتاه از اجرای استندآپ کمدی علیرضا خمسه در فضای مجازی منتشر شده که انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخته است.

استندآپ کمدی خمسه شو در کانادا با چاشنی تحقیر ایرانی ها

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، به تازگی ویدئویی کوتاه از اجرای استندآپ کمدی علیرضا خمسه در فضای مجازی منتشر شده که انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخته است. خمسه در این برنامه که با عنوان خمسه شو در کشور کانادا اجرا شده، می گوید: این قدر هوا خوبه که روی خلق وخوی مردم هم تأثیر گذاشته. روز اولی که رسیده بودم، به جای تهران که همه عصبی ان و به هم فحش میدن، [اینجا می گفتند] صبح بخیر، روز خوبی داشته باشید، سلام و... دقت کردم دیدم سگ هاشون هم همین جورن. وقتی رسیدم، رسماً یه سگ به من گفت: هلو، گود مورنینگ! و صدای سگ درمی آورد. او بعد این طور ادامه می دهد که سگ های ایرانی پاچه می گیرند، کلاغ ها هم به جای آن که قارقار نمایند، قِرقِر می نمایند و بر سر مردم، خراب کاری می نمایند.

کانادایی های نایس!

کاربران شبکه های اجتماعی در مخالفت با محتوای استندآپ علیرضا خمسه، از اواخر هفته قبل، صدها توئیت نوشتند و هزاران کامنت گذاشتند. پر واضح است، آن چیزی که کاربران را به خشم آورده، نه شوخی خمسه با سگ ها و کلاغ های تهران، بلکه قیاس او بین ایرانی ها و کانادایی هاست. در ماه های گذشته علاوه بر خبر زایمان نگار جواهریان در کانادا، ویدئویی از یکی از حامیان تحریم ایران که چند وقتی است از کشور متواری شده، در شبکه های اجتماعی منتشر شد که از مهربون بودن، انسان بودن و نایس بودن مردم کانادا می گفت و تأکید داشت که ایرانی ها حسود و بدخواه هستند. به نظر می رسد مجموع چند واقعه پی درپی، باعث شده کاربران نسبت به هر مقایسه ای با کانادایی ها واکنش های انتقادآمیز نشان دهند، به خصوص آن که این اتفاقات، غالباً با تحقیر ملت ایران همراه بوده است.

واکنش ها در شبکه های اجتماعی

یکی از کاربران توئیتر در واکنش به استندآپ خمسه و عصبانی خواندن مردم ایران نوشت: خوبه خمسه بدونه اگر مردم کانادا هم مثل مردم ایران هر روز هدف آماج ده ها عملیات روانی بودند، عصبی می شدند. کاربر دیگری نیز این گونه واکنش نشان داد: یه مرض هست به اسم سندروم شاپرک که میری اونور، همه چی به نظرت نایس میاد. انگار نوع پیشرفته اش به جناب خمسه هم سرایت نموده که کلاغ و سگ اون جا هم براش نایس شدن! شخصی دیگر به این شکل به خمسه کنایه زد: حاضره برای تحقیر ملتش صدای سگ هم دربیاره! لبه پیکان انتقاد بسیاری از کاربران، به مجموعه سلبریتی ها بود، مثل این توئیت: سلبریتی موجودی است که تا زمانی که تو ایرانه، ملت عظیم و مهربان و عزیز و شریف و دوست داشتنی ایران از دهنش نمی افته، ولی وقتی رفت خارج، آغاز می کنه به تحقیر کردن!

منبع:خراسان

4112/

متاسفانه عدم برخورد قاطع با امثال خمسه این جور انها را وقیح نموده

آقای خمسه من از زمان کودکی و به خاطر بازی شما در برنامه هشیار و بیدار و تا همین لحظه و نقش ها و بازی های زیباتون خیلی شمارو دوست داشتم . ولی از این لحظه به بعد با تمام اعضای خانواده ام به هیچ عنوان فیلم ها و برنامه های شمارو نگاه نخواهیم کرد. درست اوضاع مالی خولی نداریم ولی ایرانی از با اصالت ترین مردم جهانند و خواهند بود .

ادامه خودزنی ها و #خودتحقیری های سلبریتی ها؛ یک #سلبریتی دیگر و یک #تحقیر دیگر؛ بعد از رفتارهای #تحقیرآمیز اخیر بعضی سلبریتی ها و حمایت احساسی بعضی دیگر، شاهد #دیالوگ های نسنجیده آقای #علیرضا-خمسه در اجرای #استندآپ-کمدی بودیم که قطعاً در آمار مخاطبانش هم، تأثیر معناداری خواهد داشت. ایشون، می گه: تهران، همه عصبی اند؛ همه به هم فحش می دن! یعنی از واژه همه استفاده نموده و تعمیم داده که اینگونه تعمیم دادن هم کاملاً غلط است. علاوه بر آن، ایشون واژه های رکیکی هم به کار برده اند که در شأن یک هنرمند نیست و من البته خوشبینانه نگاه می کنم و می گویم ناخواسته و سهواً دیالوگش طوری چیده شده اونجا که اول شهر تهران و درواقع کشور ایران را و مردمش را نقد می کنه بعد از سگ کانادا تعریف می کنه و می گه سگاشون هم همیجوری اند، چنین مستفاد می شه و به ذهن متبادر می شه که آقای خمسه متأسفانه یه قیاسی هم بین انسان و سگ انجام داده که قسمت بد داستان همینجاست به نظرم. من می خوام بگم آقای خمسه خنداندن به چه قیمتی؟ آیا صرف خنداندن به هر شکلی هنر است؟ شما زمانی در اوج بودید؛ همه ما خاطره داریم از شما؛ خودفروشی چرا؟ چرا نمی تونید به خودتون مدیریت داشته باشید؟ شما که سال ها در بین مردم بودید، حساسیت های به جای مردم را خبر ندارید؟

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 508

به "استندآپ کمدی خمسه شو در کانادا با چاشنی تحقیر ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استندآپ کمدی خمسه شو در کانادا با چاشنی تحقیر ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید