اسامی دریافت کنندگان تسهیلات رونق تولید منتشر می شود

به گزارش مجله میهن 128، همتی در یادداشتی نوشت: برای شفافیت بیشتر، اسامی واحدها ومبلغ وام گیرندگان این وام ها درسایت بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

اسامی دریافت کنندگان تسهیلات رونق تولید منتشر می شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خبرنگاران، عبدالناصی همتی در یادداشتی در اینستاگرام خود نوشت: این روزها، عطف به سابقه برخی عملکردها در گذشته، در خصوص سرنوشت وام 75 هزار میلیارد تومانی نیز ابراز نگرانی می شود. و بر مراقبت بیشتر، جهت صرف آن در امور مولد، تأکید می شود. در این خصوص چند نکته را اعلام می کنم :

1-ثلث این مبلغ، مستقیما به حساب خانوارهای یارانه بگیر خواهد رفت و در شرایطی که مردم نیازمند به خرید بوده و فروشندگان کالا وخدمات نیز، نیازمند فروش هستند، کمکی خواهد بود به راه افتادن چرخه اقتصاد. لذا، نگرانی از انحراف آن بی مورد است.

2- بقیه مبلغ وام تخصیصی، عمدتا به واحدهای کوچک و متوسط تولید کالا و خدمات، با اشتغال زیر 50نفر، که نیروی کار خود را، به تشخیص وزارت کار، حفظ کرده اند، پرداخت خواهد شد. بنابراین هدف این طرح تضمین تداوم فعالیت وعرضه کالا و خدمات، توسط واحدهای دارای شاغل، و به طبع آن ، مولد است. لذا، برای شفافیت بیشتر، اسامی واحدها و مبلغ وام گیرندگان این وام ها درسایت بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

3- همانگونه که قبلا اعلام کردم ، دولت و بانک مرکزی از طریق این دو اقدام ، بدنبال تداوم عرضه از یکطرف، و تحریک تقاضا از طرف دیگر، و برگرداندن اقتصاد به ریل حرکت هستند.

4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 610

به "اسامی دریافت کنندگان تسهیلات رونق تولید منتشر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی دریافت کنندگان تسهیلات رونق تولید منتشر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید