آموزش و پرورش: امتحانات مبتلایان به کرونا مجزا برگزار می گردد

به گزارش مجله میهن 128، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امتحانات حضوری برای دانش آموزان مبتلا به کرونا مجزا برگزار می گردد، گفت: حوزه های امتحانی پایه 12 نسبت به سال گذشته 4 هزار افزایش داشته است.

آموزش و پرورش: امتحانات مبتلایان به کرونا مجزا برگزار می گردد

به گزارش تسنیم، محمد محسن بیگی مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش درباره برگزاری امتحانات حضوری دانش آموزان اظهار کرد: سال گذشته هم امتحانات نهایی به همین روش برگزار گردید، شیوه نامه های بهداشتی همانند سال قبل مورد توجه قرار گرفته است همچنین بازنگری در شیوه نامه ها انجام شدکه امروز به استان ها ابلاغ می گردد.

افزایش 4 هزاری حوزه های امتحانات

وی اضافه نمود: سال جاری 6 هزار و 700 حوزه امتحانی برای دانش آموزان پایه دوازدهم در نظر گرفتیم که نسبت به سال قبل 4 هزار حوزه افزایش داشته است تا 640 هزر دانش آموز پایه دوازدهم در امتحانات شرکت نمایند.

مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شیوه نامه های بهداشتی که سال جاری در نظرگرفته شده است، گفت: فاصله جایگاه ها از هم 4 مترمربع است و از هر طرف باید 2 متر با یکدیگر فاصله داشته باشند، تهویه هوا هم حتما انجام گردد و حتی اگر امکان برگزاری آزمون در فضای باز وجود دارد این کار انجام بگیرد.

محسن بیگی در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد: خانواده ها و عوامل اجرایی همکاری لازم را داشته باشند تا شیوه نامه ها رعایت و از تجمع دانش آموزان در زمان رفت و آمد و حضور در سالن اجتناب گردد.

تراکم دانش آموزان در امتحانات پایه نهم؛ 30 نفر

وی درباره امتحانات پایه نهم گفت: این امتحانات به صورت مدرسه ای است، تراکم در پایگاه های امتحانی این پایه حدود 30 دانش آموز است.

به گفته مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش در حوزه های امتحانی پایه دوازدهم هم یک مراقب سلامت، نظارت کافی را دارد علاوه بر آن از سوی دانشگاه های علوم پزشکی کشور نظارت ها صورت می گیرد.

آزمون جدا برای مبتلایان به کرونا

محسن بیگی با اشاره به اینکه کد ملی تمام دانش آموزان در اختیار وزارت بهداشت است و به وسیله سامانه ماسک شرایط آنان چک می گردد گفت: برای دانش آموزانی که کرونا دارند یا مشکوک هستند آزمون در شرایط قرنطینه و جداگانه از سایر دانش آموزان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق خوداظهاری هر فردی که اعلام کند علائم کرونا دارد، به طور جداگانه آزمون از او گرفته می گردد، همچنین دانش آموزان دارای بیماری زمینه ای هم به طور جداگانه امتحان می دهند.

غلامرضا کریمی مشاور وزیر آموزش و پرورش در سنجش و ارزشیابی نیز گفت: معدل پایه نهم در انتخاب های دانش آموزان مهم است. یک میلیون و 120 هزار دانش آموز پایه نهم وجود دارد که حوزه های امتحانی برای این افراد گسترش داده شده است.

وی اضافه نمود: براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در شرایط بیماری های همه گیر شرایط خاصی را برای ارزیابی و ارزشیابی امتحانات درنظر گرفتیم که در 12 پایه تحصیلی آزمون ها و ارزشیابی ها بجز در پایه 9 و 12 غیرحضوری است.

کریمی گفت: در پایه نهم انتها مقطع متوسطه اول را داریم و راهنمایی تحصیلی دانش آموزان صورت می گیرد اگر آزمون های استاندارد نداشته باشیم تا یافته های دانش آموزان را مبتنی بر سنجش تحصیلی حساب کنیم حق دانش آموزان ضایع می گردد، طراحی سوالات در سطح مدرسه توسط معلم نیست.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش برای طراحی آزمون ها 30 درصد از حجم مطالب درسی را کاهش داده است. اگر فردی در پایه نهم کرونا دارد می تواند در آزمون اواخر خرداد امتحان دهد یا در آزمون شهریور شرکت کند برای پایه دوازدهم نیز فرد می تواند در آزمون شهریور ماه شرکت کند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1299

به "آموزش و پرورش: امتحانات مبتلایان به کرونا مجزا برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش: امتحانات مبتلایان به کرونا مجزا برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید