غلامی: خیال والدین و داوطلبان از بابت کنکور راحت باشد ، شروع ترم تحصیلی به صورت مجازی

به گزارش مجله میهن 128، وزیر علوم گفت: جای هیچ نگرانی برای برگزاری کنکور سراسری نیست. همکاران تجربه کنکور را دارند. وزارت بهداشت در تمامی حوزه ها مراقب برگزاری رعایت پروتکل هاست.

غلامی: خیال والدین و داوطلبان از بابت کنکور راحت باشد ، شروع ترم تحصیلی به صورت مجازی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در برنامه زنده در انتهای الوند گفت: در این روز ها درگیر کار های مختلف از جمله برگزاری آزمون سراسری هستیم. بیماری کرونا تاثیر وسیع در همه جهان داشت و تغییرات عمیقی را ایجاد کرد و کشور ما هم به همین میزان درگیر این ویروس شد.

وزیر علوم ادامه داد: دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی هم از شیوع کرونا متاثر شدند. در اوایل شیوع بیماری که مصادف با اوایل آغاز ترم تحصیلی بود به ناچار از حضور دانشجویان برای حفظ سلامتی آن ها در محیط دانشگاه جلوگیری شد و ترتیبی داده شد که آموزش های مجازی راه اندازی گردد.

وی با بیان اینکه آموزش های مجازی چالشی عظیم و از سوی دیگر تجربه ای عظیم برای دانشگاه ها بود، توضیح داد: در شرایط اضطراری دانشگاه های ما توانستند در عرض دو تا سه هفته آموزش های خودشان را تحت پوشش آموزش های مجازی قرار بدهند. دانشگاه ها از نظر کیفیت و ارائه مستمر تا اواخر اسفند ماه پیروز بودند.

وزیر علوم با بیان اینکه آمادگی لازم برای آموزش های مجازی را نداشتیم؛ اضافه نمود: به تدریج در طول ترم و اواخر فروردین، ارزیابی های ما نشان داد که قریب به 95 درصد دروس به صورت مجازی در حال ارائه شدن هستند.

غلامی ادامه داد: البته کیفیت در دانشگاه ها و موسسات مختلف متفاوت بود، اما با این وجود در ارزیابی های نهایی، میزان ارائه خدمات برای ما بسیار امیدوار کننده بود. دانشگاه ها تجربیاتشان را با هم به اشتراک گذاشته اند و امیدواریم با تجربیات بهتری بتوانیم به ارائه خدمت در ترم تحصیلی بعد بپردازیم.

ترم تحصیلی پیش رو مجازی برگزار می گردد

وزیر علوم گفت: پیش بینی می گردد ترم تحصیلی پیش رو مجازی برگزار گردد، با توجه به این امر که احتمال اینکه شرایط به سمت سلامتی کامل در محیط های جامعه پیش برود، بسیار غیر احتمال دارد.

غلامی توضیح داد: دو بحث را در آموزش مجازی داشتیم، یکی دوره هایی که کاملا مبتنی بر آموزش مجازی باشد که قبلا هم داشته ایم و اینکه بسیاری دانشگاه ها درخواست داده اند که بسیاری از رشته ها را علاوه بر حضوری بودن، مجازی هم ارائه دهند. این امر باعث می گردد که علاوه بر دانشجوی داخلی بتوانیم دانشجوی خارجی را هم پوشش بدهیم. دوم اینکه استادان با تجربه ای که کسب نموده اند، می توانند به صورت تلفیقی و ترکیبی درس های خود را به صورت مجازی - حضوری آموزش بدهند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری بیان نمود: آموزش مجازی در بعضی مواقع می تواند به صرفه جویی در وقت و جلوگیری از رفت و آمد های مکرر بینجامد. در این تجربه به صورت جدی به ارائه خدمات برخط در همه ارکان دولت از جمله دانشگاه ها و پژوهشگاه ها وارد شدیم که این امر دستاورد خوبی است و باید حفظ گردد. کوشش می کنیم نقاط ضعف را تا حد امکان رفع کنیم.

با خیال راحت کنکور را برگزار می کنیم

وی درباره برگزاری کنکور سراسری بیان نمود: والدین محترم و داوطلبان خیالشان راحت باشد، همکارن ما در وزارت علوم، سازمان سنجش و وزارت بهداشت تمام کوشش خود را نموده اند تا محیطی سالم و به دور از نگرانی و آلودگی فراهم گردد. به همین دلیل هم دو روز کنکور را به 4 روز افزایش دادیم تا بتوانیم هر روز یک گروه را پذیرش کنیم و بعد از آن محیط ها کاملا ضدعفونی شوند.

غلامی توضیح داد: فاصله جایگاه ها به اندازه کافی افزایش پیدا نموده است. اخیرا هم بحث تعویق آزمون برای مطالعه امکان پذیری فاصله حداکثری بین داوطلبان مطرح شد. طبق آنالیز ها معین شد که می توانیم با فاصله یک متر و 80 سانتی متر جایگاه ها را قرار بدهیم. تعدادی از فضا ها کم بود که فضای جدید به آن اضافه شد و با خیال راحت این آزمون را برگزار می کنیم.

وزیر علوم اظهار کرد: به داوطلبان کنکور سراسری پک بهداشتی داده می گردد و داوطلبانی که ماسک نداشته باشند، ماسک می گیرند. هر چند توصیه می کنیم داوطلبان خودشان حتما ماسک به همراه داشته باشند.

وی در سرانجام اعلام کرد: جای هیچ نگرانی برای برگزاری کنکور سراسری نیست ، زیرا همکاران تجربه برگزاری کنکور را دارند. وزارت بهداشت در تمامی حوزه ها مراقب برگزاری رعایت پروتکل هاست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 772

به "غلامی: خیال والدین و داوطلبان از بابت کنکور راحت باشد ، شروع ترم تحصیلی به صورت مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلامی: خیال والدین و داوطلبان از بابت کنکور راحت باشد ، شروع ترم تحصیلی به صورت مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید