آغاز پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد دانشگاه شاهد از امروز

به گزارش مجله میهن 128، زمان ثبت نام پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه شاهد از امروز 25 اسفند ماه 99 آغاز می شود.

آغاز پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد دانشگاه شاهد از امروز

به گزارش خبرنگاران، دانشگاه شاهد گفت: بر اساس آئین نامه ششم بهمن پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دوره کارشناسی ارشد وزارت علوم از بین دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز و مستعد دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه شاهد و سایر دانشگاه ها بر اساس شرایط اعلام شده این دانشگاه دانشجو می پذیرد که البته این پذیرش پس از بررسی مدارک علمی، پژوهشی، انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی در دوره روزانه کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1399-1400 صورت می گیرد.

بر اساس اعلام دانشگاه شاهد دانشجویان دوره روزانه و شبانه کارشناسی پیوسته این دانشگاه و سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ورودی بهمن 94 (به شرط فارغ التحصیلی تا بهمن 98) و ورودی های مهر و بهمن 95 (به شرط دانش آموختگی تا 31 شهریور 99) می تواند در این دوره ثبت نام کنند.

همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی سه چهارم از واحدهای درسی کل دوره را گذرانده و به لحاظ میانگین کل جزء 15 درصد دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر طی هشت نیم سال دانش آموخته شوند، می توانند از جمله متقاضیان پذیرش بدون آزمون دانشگاه شاهد باشند. همچنین دانشجویانی که تا پایان نیم سال ششم تحصیلی سه چهارم واحدهای درسی کل را گذرانده و جزء 10 درصد برتر بعدی، رتبه های بعد از 15 درصد باشند نیز می توانند در این فراخوان ثبت نام کنند.

بر اساس شرایط اعلام شده برای ثبت نام در دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شاهد متقاضیان ثبت نام در این دوره موظف هستند حداکثر سه رشته گرایش مورد علاقه در دوره کارشناسی ارشد را به ترتیب اولویت مشخص کنند و درخواست متقاضیان صرفا در اولویت هایی بررسی می شود که در فرم تقاضا و زمان ثبت نام اینترنتی انتخاب کرده باشند و عدم حضور در مراحل بررسی صلاحیت های عمومی که از سوی دانشگاه اعلام شود، به منزله انصراف متقاضی تلقی خواهد شد.

بر اساس اعلام دانشگاه شاهد، متقاضیان دوره های فوق باید از امروز 25 اسفند ماه تا 20 اردیبهشت 99 با مراجعه به سامانه استعداد درخشان دانشگاه نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

داشتن کارنامه تحصیلی دوره کارشناسی به تفکیک ترم های تحصیلی، تکمیل فرم ثبت نام بارگذاری شده در سایت دانشگاه، ارسال تصویر تمام صفحات شناسنامه و همچنین حداقل یک عدد توصیه نامه علمی رسمی از مقالات منتشر شده در مجلات علمی، پژوهشی، ثبت اختراع و ... از جمله مدارک لازم برای ثبت نام الکترونیکی در دوره های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شاهد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 487

به "آغاز پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد دانشگاه شاهد از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد دانشگاه شاهد از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید