خبرنگاران آستان قدس رضوی در پی تشکیل شبکه ای بین مدیران اعتاب مقدسه است

به گزارش مجله میهن 128، مشهد- خبرنگاران- رییس دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) گفت: چشم انداز آستان قدس رضوی ایجاد شبکه ای بین مدیران اعتاب مقدسه است زیرا اشتراک تجارب و دانش علمی بین آستان های مقدس، موجب بهبود برنامه ها و عملکردها خواهد شد.

خبرنگاران آستان قدس رضوی در پی تشکیل شبکه ای بین مدیران اعتاب مقدسه است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روز یکشنبه آستان قدس رضوی، دکتر مرتضی رجوعی در ملاقات با دکتر زینب سلطانی رییس دانشگاه الزهرا(س) آستان مقدس حسینی اضافه نمود: دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) با راه اندازی رشته مدیریت اماکن متبرکه، کوشش دارد تا مدیرانی متعهد و متخصص را برای اعتاب مقدسه تربیت نماید و تا به امروز مدیرانی از اعتاب مقدس امامین جوادین(ع) در این رشته فارغ التحصیل شده اند.

وی ادامه داد: دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) پیش از این تفاهم نامه همکاری با دانشگاه الکفیل آستان مقدس عباسی را امضا نموده و دوره های مهارتی کوتاه مدتی برای کارمندان آستان مقدس امامین جوادین(ع) برگزار نموده است.

رییس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: سالانه بیش از 20 میلیون نفر از اقصی نقاط دنیا در پیاده روی اربعین حسینی شرکت می نمایند که احتیاج است این پدیده بزرگ در حوزه های مختلف از نظر علمی مورد تحلیل و تحقیق قرار گیرد و نتایج آن در نشریات و نشست های مختلف ارائه گردد.

رجوعی اضافه نمود: دانشگاه امام رضا(ع) جزء دانشگاه های جامع است که طبق اساسنامه آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران می تواند در تمامی رشته ها و دانشکده ها فعالیت خود را توسعه دهد.

وی ادامه داد: دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) دارای دو فضای آموزشی مستقل خواهران و برادران است و هفت هزار دانشجو در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می نمایند که از جمع دانشجویان این دانشگاه، هزار دانشجو غیر ایرانی هستند که 70 درصد این دانشجویان، عراقی هستند و در کلاس های مشترک با دانشجویان ایرانی تحصیل می نمایند.

رییس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه در طول 6 ماه، در مرکز آموزش های زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) دوره های آموزشی مرتبط را می گذرانند که با توجه به شیوع ویروس کرونا، ارائه آموزش زبان فارسی به 230 دانشجوی عراقی برای ترم مهرماه به صورت آنلاین آغاز شده است.

رجوعی اضافه نمود: در حال حاضر یک پنجم دانشجویان عراقی دانشگاه های ایران در دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) تحصیل می نمایند.

او ادامه داد: دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) تنها دانشگاه غیردولتی کشور است که علاوه بر مجوز بین المللی، مجوز دفتر امور کنسولی را از سازمان امور دانشجویان خارجی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور کسب نموده است.

رییس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: دفتر امور کنسولی شعبه دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) کوشش دارد تمامی مسائل مربوط به امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی از جمله صدور ویزای تحصیلی، صدور مجوز ثبت نام، صدور اقامت، تمدید اقامت، خروج و مراجعت و سایر موارد مرتبط از سوی سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را تسهیل کند که رضایت بالای دانشجویان را به دنبال داشته است.

رجوعی اضافه نمود: طبق جدیدترین رتبه بندی مرکز منطقه ای علوم دنیا اسلام ISC، دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برترین دانشگاه غیردولتی ایران معرفی شده است و در حال حاضر دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

در ادامه این ملاقات رییس دانشگاه الزهرا(س) آستان مقدس حسینی گفت: آستان مقدس حسینی دارای دو دانشگاه الزهرا (س) و الوارث است که در دانشگاه الزهرا(س) تنها بانوان مشغول به تحصیل هستند.

دکتر زینب سلطانی اضافه نمود: آستان مقدس حسینی دانشگاه الزهرا(س) را با هدف تربیت بانوان متخصص و ایجاد فضایی مناسب برای تحصیل بانوان راه اندازی نموده است که در حال حاضر بیش از هزار دانشجو در سه دانشکده داروسازی، پیراپزشکی و علوم اداری در آن مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: پذیرش دانشجویان در دانشگاه های وابسته به آستان مقدس حسینی بر اساس سوابق تحصیلی است که بخشی از دانشجویان این دانشگاه ها بورسیه رایگان تحصیلی شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 807

به "خبرنگاران آستان قدس رضوی در پی تشکیل شبکه ای بین مدیران اعتاب مقدسه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آستان قدس رضوی در پی تشکیل شبکه ای بین مدیران اعتاب مقدسه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید