4 راه حل ساده برای کاهش استرس

به گزارش مجله میهن 128، شما باید کامل ترین فهرست کار ها را تهیه کنید و سپس آن را سه بار کاهش دهید. برای انجام این کار، بعلاوه باید یاد بگیرید که چگونه به درستی کار های خود را اولویت بندی کنید.

4 راه حل ساده برای کاهش استرس

کارشناسان معتقدند استرس طولانی مدت برای سلامتی خطرناک است.

استرس و اضطراب می توانند باعث ایجاد بیماری های گوارشی شوند، خطر ابتلا به عفونت را افزایش داده و عملکرد سیستم های قلبی عروقی، ادراری و تنفسی را تغییر دهند. با این حال، راه هایی برای کاهش اثر آن بر بدن وجود دارد.

مغز در طول روز به استراحت احتیاج دارد. هر روز حداقل برای مدت کوتاهی از مانیتور ها و صفحه نمایش گوشی های هوشمند خود فاصله بگیرید. علاوه بر این، یک تمرین تنفسی می تواند به استراحت مغز یاری کند. برای انجام آن، باید دم انجام داده، تا چهار بشمارید، سپس بازدم کنید و تا شش یا هشت بشمارید.

این گزینه برای افرادی که کار استرس زا دارند مناسب است. تقسا مخفف عبارات مشخص اولویت، قبول واقعیت، ساده سازی، استراحت است. ضروری است در اولین ساعت کار، فهرستی از کار های روزانه به ترتیب اولویت ها تشکیل دهید، سپس این واقعیت را بپذیرید که مطلقاً همه کار ها را نمی توان انجام داد، پس از آن، هر کاری را برای خود ساده تر کنید و در انتها به مغز خود استراحت دهید.

شما باید کامل ترین فهرست کار ها را تهیه کنید و سپس آن را سه بار کاهش دهید. برای انجام این کار، بعلاوه باید یاد بگیرید که چگونه به درستی کار های خود را اولویت بندی کنید.

اگر استرس زیادی در زندگی وجود داشته باشد، به تدریج فرد می تواند چیز های مفیدی مانند خواب خوب، فعالیت بدنی و ارتباط با دوستان را کنار بگذارد. اولویت اصلی در زندگی باید استراحت، غذای با کیفیت، حرکت و نور خورشید باشد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 2 شهریور 1401 بروزرسانی: 2 شهریور 1401 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1731

به "4 راه حل ساده برای کاهش استرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 راه حل ساده برای کاهش استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید