کاهش 22 درصدی آمار حریق در منازل مسکونی اصفهان

به گزارش مجله میهن 128، خبرنگاران: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از کاهش 22 درصدی آمار حریق در منازل مسکونی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اطلاع داد.

کاهش 22 درصدی آمار حریق در منازل مسکونی اصفهان

جهت دریافت خدمات قیمت آلاچیق سیمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از اصفهان و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، بهزاد عظیمزاد اظهار کرد : در 5 ماه گذشته آمار حریق در منازل مسکونی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است.

وی عنوان نمود: در 5 ماهه ابتدای سال گذشته 303 مورد حریق در منازل مسکونی اتفاق افتاده که 11 نفر نجات پیدا کردند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اعلام کرد: در 5 ماهه ابتدای سال جاری 248 مورد حریق در منازل مسکونی اتفاق افتاده و 21 نفر نجات یافته اند که آمار موجود حاکی از کاهش 22 درصدی آمار حریق در منازل مسکونی نسبت به سال گذشته می باشد.

عظیمزاد با تاکید بر اینکه آموزش نقش موثری در کاهش حوادث دارد بیان داشت: هرچه آموزش ها گسترده تر باشد به طور حتم سبب ارتقای فرهنگ عمومی در شهر خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت های گسترده سازمان آتش نشانی اصفهان در راستای جذب آتش نشان داوطلب توضیح داد: سازمان آتش نشانی اصفهان توانسته تا به امروز 8 هزار آتش نشان داوطلب را جذب کند این در حالی است که از ابتدای سال جاری تا به امروز 300 نفر به عنوان آتش نشان دواطلب در سازمان آتش نشانی اصفهان جذب شده اند.

عظیمزاد افزود: استقبال خانم ها در زمینه حضور در کلاس های آموزشی آتش نشان داوطلب بیشتر از آقایان بوده و این امر می تواند در کاهش و پیشگیری از حوادث احتاقتصادی در منازل تاثیر بسزایی داشته باشد.

عظیمزاد با تاکید بر این که با انجام تدابیر لحاظ شده در آئین نامه ایمنی ساختمان می توان جلوی خسارت های جانی و اقتصادی را در حریق ساختمان های مسکونی گرفت یادآور شد: برای تامین سلامت و ایمنی ساکنان و جلوگیری از ایجاد خسارت های جانی حریق باید تنورهای ساختمان، نازک کاری ها، دیوارها و اعضای باربر ساختمان، کف ها و درها بار حریق و مقدار احتراق پذیری بنا تحت کنترل و پیش بینی قرار داده گردد.

وی گفت: گنجاندن برنامه های کاهش آسیب پذیری ساختمان ها با اعمال سیاست های صحیح و اصولی در ساخت و ساز در طرح های توسعه شهری برای رسیدن به شهری ایمن ضرورت دارد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان توضیح داد: گسترش سریع و مخفیانه آتش و دود به وسیله معابر عمودی مانند پلکان، بادکش، نورگیر، چاه و آسانسور که اصطلاحا به آن ها تنورهای ساختمان نیز می گویند مهمترین عامل مرگ آفرینی در حریق ها هستند.

عظیمزاد گفت: تنورهای ساختمان به مثابه دودکش عمل نموده و گازهای سمی را به طبقات بالا برده و دود و آتش را گسترش می دهد.

وی افزود: از آنجایی که خطای انسانی یکی از مهمترین علل بروز حوادث است، از خانواده ها می خواهیم در دوره های آموزشی آتش نشان داوطلب که بصورت رایگان برگزار می گردد شرکت نمایند زیرا بسیاری از حوادث عظیم، در صورت رعایت بعضی مسائل جزیی قابل پیشگیری است و می توان از بروز یک فاجعه، جلوگیری به عمل آورد.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 524

به "کاهش 22 درصدی آمار حریق در منازل مسکونی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 22 درصدی آمار حریق در منازل مسکونی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید