کاهش مصرف 500 مگاواتی برق با اصلاح سیستم روشنایی

به گزارش مجله میهن 128، تهران (پانا) - بزرگترین طرح اصلاح سیستم های روشنایی معابر و جاده های بین شهری کشور که منجر به کاهش مصرف به میزان یک نیروگاه 500 مگاواتی می گردد، شروع شد.

کاهش مصرف 500 مگاواتی برق با اصلاح سیستم روشنایی

به گزارش صدا و سیما، این طرح از سوی اکیپ های عملیاتی شرکت های توزیع در سراسر کشور انجام می گردد.

مدیرعامل توانیر در آئین شروع به کار این طرح سراسری با بیان اینکه توانیر این طرح را همزمان با شروع روزهای سرد سال که مصرف سوخت گاز رشد زیادی دارد کلید زده است، توضیح داد: با اجرای این طرح به دنبال یاری به کاهش مصرف سوخت در کشور هستیم.

محمدحسن متولی زاده، با اشاره به اینکه توانیر این اقدام را با آنالیز های کارشناسی انجام می دهد، اضافه نمود: بخشی از میزان روشنایی در معابر بویژه عظیم راه ها واتوبان ها می تواند تعدیل گردد.

وی با بیان اینکه اصلاح سیستم روشنایی معابر باعث کاهش مصرف انرژی برق می گردد، ادامه داد: کاهش مصرف برق در نهایت باعث کاسته شدن از میزان مصرف سوخت در نیروگاه ها، حفظ محیط زیست با کاهش آلایندگی و یاری به اقتصاد کشور می گردد.

این مقام مسئول با ابراز امیدواری برای اینکه مردم و همه نهادها با صنعت برق در این طرح همکاری نمایند، تاکید نمود: صنعت برق همیشه آمادگی کسب نظرات نخبگان را در اجرای طرح های خود دارد. مردم می توانند تنها با کاهش 1 درجه روشنایی محیط کار یا منزل و خاموش کردن وسایل برقی اضافی در این ایام کرونایی، از بروز خاموشی به دلیل محدودیت سوخت در نیروگاه ها پیشگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 999

به "کاهش مصرف 500 مگاواتی برق با اصلاح سیستم روشنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مصرف 500 مگاواتی برق با اصلاح سیستم روشنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید