خاتمه حروفچینی شاهد احمدلو

به گزارش مجله میهن 128، فیلمبرداری فیلم کوتاه حروفچین به کارگردانی نسیم فروغ و تهیه کنندگی شاهد احمدلو به خاتمه رسید

خاتمه حروفچینی شاهد احمدلو

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

آن پسرک فیلم سرب مسعود کیمیایی که در ورودی سینما خورشید نو با شور و حرارت زیاد، قصه یکی از فیلم هایی را که دیده برای بچه های هم سن و سالش تعریف می کرد، حالا مردی 47 ساله است. شاهد احمدلو که چهره اش همچنان رد و نشانی از سال های کودکی و نوجوانی دارد، بتازگی به نام تهیه کننده، ساخت یک فیلم کوتاه به نام حروفچین را به انتها رساند.

به گزارش جام جم، کارگردان این فیلم کوتاه، نسیم فروغ است که پیشتر فیلمهای کوتاه دژاوو، کوته و آسانسور را ساخته بود.

نکته جالب درباره این نخستین تجربه تهیه کنندگی شاهد احمدلو، فضا و قصه آن است. حروفچین که براساس فیلمنامه ای از خود احمدلو ساخته شده، به انتها دوران حروفچینی سربی در اواخر قرن بیستم می پردازد، همان زمان که پیشرفت فناوری باعث شد دستگاه های قدیمی چاپ، جای خود را به دستگاه های الکترونیکی بدهند. دستگاه حروفچینی، مخاطبان را به یاد فضای اولین فیلم سینمایی شاهد احمدلو، سرب می اندازد که قهرمان آن نوری (هادی اسلامی) یک خبرنگار بود و پیوندی با نوشتن و حروف سربی داشت.

فیلمبرداری حروفچین که اثری خیابانی است پس از 12 روز در کوچه پس کوچه هاى جنوب شهر تهران به انتها رسید و اکنون مراحل فنی خود را پشت سر می گذارد.

محمود نظرعلیان (بازیگر فیلم هایی چون روسی، آباجان و چند کیلو خرما برای مرنام تدفین)، فاطمه شکری، پرستو الماس، مجید علیزاده، ابوالفضل مرادی، فرزاد شیخ نظری و محمد فتح اللهی، بازیگران این فیلم هستند.

شاهد احمدلو، درحالی تهیه کنندگی و ساخت فیلم حروفچین را به انتها رساند که به نام بازیگر سریال گاندو 2 را روی آنتن تلویزیون و فیلم سینمایی سیاه باز را بر پرده سینماها دارد. او در فضای مجازی هم حضور پررنگی دارد و اخیرا در یادداشتی با نام چند می گیرید گریه کنید؟ (اشاره ای کنایه آمیز به نام فیلم چند می گیری گریه کنی؟ به کارگردانی خودش) به خاطر فرایند کند واکسیناسیون هنرمندان و سینماگران از مدیران دولتی و خانه سینما انتقاد کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1400 بروزرسانی: 27 مرداد 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1368

به "خاتمه حروفچینی شاهد احمدلو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه حروفچینی شاهد احمدلو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید