ورود شورا به مشکل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی

به گزارش مجله میهن 128، تهران (پانا) - کمیته اجتماعی شورای شهر تهران به صورت ویژه مشکل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی را پیگیری می کند.

ورود شورا به مشکل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی

به گزارش روابط عمومی کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، دره فرحزاد در منطقه 2 تهران و مسائل کوره های آجرپزی، 2 مشکل عمده تهران در سالیان دراز بوده اند که همچنان پابرجا مانده اند. زهرا شمس احسان که مشغول پیگیری حل و فصل مسائل این منطقه ها است، تا به امروز چند باری در این منطقه ها حاضر شده و ساعت ها از نزدیک آسیب ها و مسائل این منطقه ها را بررسی و در جلسات اجرایی با مدیران مختلف اجرایی پیگیر حل مسائل بوده است.

هفته گذشته در دفتر زهرا شمس احسان رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران جلسات در همین ارتباط برگزارشد. در این جلسه با حضور معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ، شهردار منطقه 2 و مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، موضوعاتی همچون مسائل اجتماعی روددره فرحزاد، طرح محدوده اسلام آباد، کوره های آجرپزی و برنامه های مدنظر برای محدوده خلازیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در موضوع ساماندهی معتادین واقع دره فرحزاد و تدوین برنامه مدون جهت بهسازی و توسعه گردشگری در این محور، گزارش آخرین طرح ها و اقدامات شهرداری تهران ارائه شد. همچنین مقرر شد شهرداری منطقه با همکاری سازمان نوسازی، سازمان بوستان ها و فضای سبز و سایر دستگاه های مرتبط، برنامه عملیاتی ساماندهی روددره فرحزاد را تنظیم و در قالب برنامه زمان بندی اجرایی کند.

در ادامه جلسه مسائل و مسائل ساکنین اسلام آباد طی سالیان گذاشته مطرح شد. این محدوده با محدودیت های جدی کالبدی و فقر شدید خدماتی روبرو است که همین امر موجب مهاجرت اجباری بخشی از ساکنین و بروز آسیب های اجتماعی در محدوده شده است. بنابراین تدوین طرح ساماندهی جهت مشخص تکلیف شرایط نوسازی املاک، رسمیت بخشی به این محدوده، ارتقای سطح فرهنگی و هویتی در دستور کار سازمان نوسازی شهر تهران قرار گرفته است.

در جلسه مذکور همچنین بررسی جزئیات طرح ساماندهی محدوده اسلام آباد، اهمیت بازنگری و توجه به موضوع کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت احساس امنیت ساکنین مورد تاکید قرار گرفت. همچنین مقرر شد اعتبارات لازم جهت تامین خدمات و مسکن برای ساکنینی که به دلیل قرار گیری در حریم کیفی روددره نیازمند جابجایی هستند، پیش بینی شود.

در نهایت هم بر تدوین طرح موضعی ویژه برای محدوده 150 هکتاری خلازیر واقع در منطقه 19 که طی سالیان گذشته به دلیل توسعه نامتوازن شهری در اختیار ضایعات فروشان و مشاغل مزاحم و آلاینده قرار گرفته است، تاکید شد. این محدوده با مسائل و معضلات پیچیده در حوزه های اجتماعی- امنیتی دست و پنجه نرم می کند.

کمبود امکانات، سرانه پایین خدمات، فقدان حس امنیت و وجود مسائل متعدد اجتماعی از مسائل این محدوده است که در این جلسه مقرر شد معاونت شهرسازی و معماری پیگیری تدوین طرح موضعی برای این محدوده را با همکاری سایر دستگاه های ذیربط در اولویت کاری خود قرار دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1574

به "ورود شورا به مشکل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود شورا به مشکل دره فرحزاد و کوره های آجرپزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید