واکنش آژانس اطلاعات خارجی روسیه به اتهام زنی های آمریکا

به گزارش مجله میهن 128، سرویس اطلاعات خارجی روسیه اتهام زنی های مجدد آمریکا درباره حمله سایبری و مشخص جایزه برای کشتن سربازان آمریکایی را بی معنی توصیف کرد.

واکنش آژانس اطلاعات خارجی روسیه به اتهام زنی های آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سرویس اطلاعات خارجی روسیه روز پنجشنبه ادعاهای واشنگتن درخصوص نقش مسکو در حملات سایبری علیه زیرساخت های آمریکا را رد کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، این نهاد اطلاعاتی روسیه در بیانیه ای بیان کرد: فقط می گوییم که کمترین علاقه ای به خواندن این چرندیات نداریم.

این بیانیه، دستور اجرایی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را نمونه ای از لفاظی و اغراق گویی واشنگتن درباره توان نهادهای اطلاعاتی این کشور توصیف کرد.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 32 فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه ای علاوه بر اعلام تحریم های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده اند، ده دیپلمات روس را به جاسوسی متهم نموده و از آن ها درخواست کرد آمریکا را ترک نمایند.

این تحریم ها بر اساس دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا با محور اعلام شرایط اضطراری ملی علیه روسیه وضع شده که از 14 ژوئن سال جاری اجرایی می شوند و علاوه بر موارد ذکر شده، 6 شرکت روس فعال در زمینه تکنولوژی را نیز در بر می گیرند.

کاخ سفید بیان کرد بر اساس این تحریم ها، وزارت خزانه داری آمریکا از تبادل اقتصادی شرکت های آمریکایی با نهادها و افراد تحت این تحریم ها ممانعت خواهد نمود.

دولت آمریکا همچنین بار دیگر ادعاهای خود درباره نقش روسیه در حمله سایبری گسترده به زیرساخت های آمریکا و مشخص جایزه برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان را تکرار کرد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام نموده است که به تحریم های آمریکا و اقدام این کشور در اخراج 10 دیپلمات روس پاسخ خواهد داد. این وزارتخانه همچنین جان جی. سالیوان، سفیر ایالات متحده در روسیه را فراخواند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1198

به "واکنش آژانس اطلاعات خارجی روسیه به اتهام زنی های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آژانس اطلاعات خارجی روسیه به اتهام زنی های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید