مقامات فرانسه به دخالت در امور داخلی ایران پایان دهند

به گزارش مجله میهن 128، سخنگوی وزارت خارجه ایران با بیان اینکه فریبا عادلخواه متناسب با جرمی که مرتکب شده محکوم و در حال گذراندن دوره محکومیت است، توضیح داد: فشارهای سیاسی و به راه اندازی پویش های تبلیغاتی، حتما نمی تواند در اجرای حکم اختلال ایجاد کند.

مقامات فرانسه به دخالت در امور داخلی ایران پایان دهند

به گزارش خبرنگاران از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تازه ترین اظهارات مداخله جویانه مقامات فرانسوی گفت: همانطور که بارها گفته ایم، موضوع شهروند ایرانی خانم عادلخواه مشمول یک فرآیند مستقل و عادلانه قضایی بوده است. ایشان متناسب با جرمی که مرتکب شده اند محکوم و در حال گذراندن دوره محکومیت خود هستند.

وی توضیح داد: فشارهای سیاسی و به راه اندازی پویش های تبلیغاتی، حتما نمی تواند در اجرای حکم اختلال ایجاد کند.

سخنگوی وزارت خارجه اعلام نمود: امیدواریم مقامات فرانسوی متوجه این موارد باشند و به دخالت در امور داخلی کشورمان سرانجام دهند.

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه امروز (آدینه) دوباره به گزافه گویی و تهدید درباره محکوم شدن یک متهم ایرانی - فرانسوی به 5 سال حبس در ایران پرداخت و گفت که معین مجازات حبس برای این متهم توسط مسئولان قضایی ایران، بر روابط پاریس با تهران تاثیر منفی می گذارد.

وی اضافه کرد: امروز، من به نیابت از [دولت] فرانسه، بار دیگر رسماً خواهان آزادی مادام عادلخواه هستم.

وزیر خارجه فرانسه با ادعای اینکه روابط ایران و فرانسه بعد از صدور حکم محکومیت مخدوش شده، گفت: تداوم این شرایط فقط می تواند تاثیر منفی بر روابط دوجانبه بین فرانسه و ایران داشته باشد و شدیداً اعتماد بین دو کشور را مخدوش می نماید.

چندی پیش نیز لودریان در این باره اظهارنظر نموده بود که با واکنش موسوی روبرو شد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اظهارات وزیر خارجه فرانسه با بیان اینکه رسیدگی به جرایم اتباع ایرانی صرفا در صلاحیت قضایی محاکم ایرانی است، گفت: بی احترامی به اصول حاکمیتی خود را به هیچ وجه بر نمی تابیم.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران مهر ماه سال گذشته نیز در واکنش به اظهارات مداخله جویانه سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در مورد عادلخواه گفته بود: تابعیت مضاعف اتباع ایرانی وفق قوانین جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته نشده و لذا خانم فریبا عادلخواه یک تبعه ایران محسوب و به عنوان یک ایرانی از تمامی حقوق شهروندی شناخته شده برای اتباع ایرانی بهره مند است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران دی ماه سال گذشته نیز عادلخواه را تبعه ایران خواند که به اتهام جاسوسی بازداشت شده و گفت: تبعه فرانسوی نیز به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی بازداشت شده و فضاسازی ها نمی تواند مانع رسیدگی قوه قضاییه به این پرونده ها گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 658

به "مقامات فرانسه به دخالت در امور داخلی ایران پایان دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات فرانسه به دخالت در امور داخلی ایران پایان دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید