فرجاد: شرایط سینمای امروز خیلی غم انگیز است

به گزارش مجله میهن 128، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: این روزها شرایط سینما را خیلی غم انگیز می بینم چون برای دریافت هر نقشی باید مجیز کلی آدم را گفت من هم نمی توانم زیر بار چنین چیزی بروم به خاطر همین تئاتر کار می کنم و سرحال و زنده هستم.

فرجاد: شرایط سینمای امروز خیلی غم انگیز است

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، جلیل فرجاد بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون که این شب ها در نمایش های پشت دیوار عمارت به کارگردانی حمید ابراهیمی و خورشید کاروان حضور دارد درباره شرایط سینما مطرح کرد: به نظر من این روزها دستورالعمل های سینما تغییر نموده و روابط در سینما حاکم شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: از زمانی که نوجوان بودم و وارد فعالیت حرفه ای تئاتر و دیگر مدیوم های تصویری شدم یادم می آید که همواره دعوت به کار می شدم. از سال 55 که خاطرم می آید در سریالی با زنده یاد داود رشیدی همبازی بودم تا به امروز برای بازی در نقش هایم دعوت می شدم.

فرجاد با اشاره به تغییر شرایط نحوه ارتباط با تهیه نماینده تا کارگردان های سینمایی گفت: من نمی توانم برای یک لقمه نان کارهای ناپسندی چون مجیزگویی آقای تهیه نماینده یا خانم تهیه نماینده را برای دریافت نقش انجام دهم دراین صورت ترجیح می دهم با همان حقوق بازنشستگی ام زندگی کنم.!

وی آخرین کار تصویرش را سریال تلویزیونی برادر جان از سعید نعمت الله به شمار آورد و گفت: من حاضر نیستم برای کار در سینما یا تئاتر و هر کار دیگری به دستیار کارگردان یا هر فرد دیگری مجیز بگویم اگر کسی دوست داشته باشد مرا به خاطر توانایی هایم دعوت کند من هم می پذیرم در غیر اینصورت اصلا سلام و علیک هم با کسی نمی کنم چرا که وجدانم چنین لقمه ای را قبول نمی کند.

وی گفت: همین نمایشی که الان روی صحنه دارم کار آقای ابراهیمی پشت دیوار عمارت هر چقدر هم که کم باشداما با دل و جان آن را قبول می کنم چرا که آن را حلال می کنم نه به خود آقای ابراهیمی و نه سرمایه گذار یا هر فرد دیگری التماس و مجیز نگفتم ، متأسفانه شرایط الان خیلی غم انگیز است.

وی با بیان اینکه این روزها شاهد هستیم که دستیارها همه کاره سینمای ما شده اند، گفت: شاید خیلی از دستیارها امروز از من خوششان نمی آید به خاطر همین اخلاقی که خدمتتان عرض کردم و دارم، اما من نمی توانم با یک جوان بیست و اندی ساله به اسم دستیار که همه کارها یک فیلم می گردد، نوع دیگری رفتار کنم که بتوانم نقش بگیرم. با اینکه من همواره به همه از بزرگ تا کوچک سعی کردم احترام بگذارم و اتفاق به آبدارچی و کسی که چای می دهد، بیشتر هم احترام می گذارم.

وی در ادامه اضافه کرد: امیدوارم روز به روز شرایط تولیدات سینمایی و تلویزیونی آنقدر زیاد گردد که کارگردان و تهیه نماینده ها با خودشان بیایند و برای ارائه نقش به توانایی و کار افراد بیشتر نگاه نمایند، به هرحال من همین اندازه بلد هستم بر همین مبنا هم دستمزد می خواهم و توقع کار دارم. اگر قبلا هم در مصاحبه ای گفته ام که وضعیت سینما خیلی بد است بخاطر همین شرایط بوده است.

وی گفت: الان وضعیت ارائه نقش و نگارش فیلمنامه و نمایشنامه در ایران به این صورت شده که دو بازیگر اصلی دختر و پسر می گیرند و بقیه همه فرعی هستند درحالیکه ما می توانیم مثل سینماهای پرقدرت جهان برای شخصیت هایی با سن و سال و تجربه زیاد هم نقش مهم و اصلی داشته باشیم. الان جهانی هالیوود بیشتر قصه هایش برای سنین پنجاه و شصت سال به بالاتر است درحالیکه در ایران ما گیر به یک دختر و پسر داده ایم و قصه آنها را روایت می کنیم! پس قصه زندگی من پنجاه و شصت ساله چه می گردد که درگیر خانه و خانواده و فرزند ستم؟!

فرجاد که اخیرا سریال تلویزیونی اش به عنوان تلاطم از شبکه پنجم به آنتن رسیده است، گفت: اگر کار باشد بدون اینکه مسئله خاصی باشد، ما بازیگران با آغوش باز می پذیریم. الان پنج ـ شش سال است که مرتب کار تئاتر انجام می دهم چرا که تئاتر مرا زنده نگه می دارد هر چند اگر پول هم درآن کم باشد اما احساس طراوت و شادابی می کنم. وقتی تئاتر کار نمی کنم یأس و ناامیدی و رخوت بر من چیره می گردد اما وقتی تئاتر کار می کنم حس زندگی و حال خوب دارم.

وی در سرانجام گفت: شاید گاهی وقت ها هم سن و سال های خودم را می بینم که حتی به سختی هم راه می روند ، عده ای هم به من می گویند که ماشاءالله خوب سرحال و قبراق هستی؟! باید بگویم که باید اینطور باشم باید بتوانم راه بروم و بدوم چرا که کار می کنم هرچند مجیز کسی را نمی گویم حال شاید هم با این حرف ها دیگر کسی سراغم برای پینشهاد نقش هم نیاید اما بهرحال خداوند روزی رسان است.

منبع : فارس

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 111

به "فرجاد: شرایط سینمای امروز خیلی غم انگیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرجاد: شرایط سینمای امروز خیلی غم انگیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید