عملیات ضربتی مبارزه با سرقت در شب های کرونایی!

به گزارش مجله میهن 128، پلیس مشهد در چند عملیات ضربتی و هماهنگ که در شب های کرونایی صورت گرفت، تعدادی از سارقان شب رو را به دام انداخت که به اموال مردم و به ویژه خودرو های پارک شده دستبرد می زدند.

عملیات ضربتی مبارزه با سرقت در شب های کرونایی!

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، فرمانده انتظامی مشهد در تشریح این عملیات که همزمان با تقویت گشت های نامحسوس و یک سری فعالیت های اطلاعاتی انجام شد به خراسان گفت: در حالی که خیابان های شهر به دلیل اجرای طرح ممنوعیت تردد در شب، خلوت بود، تعدادی از دزدان کوشش می کردند برای دستبرد به خودرو ها و اموال مردم از این شرایط کرونایی استفاده نمایند بنابراین با انجام یک طرح ویژه در بعضی مناطق مشهد عملیات ضربتی مبارزه با سرقت های خرد در دستور کار نیرو های کلانتری نهاده شد.

دزد خودرو شیشه ای بود!

سرهنگ عباس صارمی ساداتی با اشاره به دستگیری یک دزد معتاد اضافه نمود: ماموران کلانتری سپاد مشهد هنگام گشت زنی شبانه در خیابان درودی، به راننده یک دستگاه پراید مشکوک شدند واو را متوقف کردند. در بازرسی از خودرو 14 بسته مواد مخدر کریستال و یک بسته شیشه در حالی کشف شد که آنالیز های مقدماتی نشان می داد: خودروی مذکور ساعاتی قبل از حوزه استحفاظی کلانتری میرزاکوچک خان سرقت شده است. مالک خودرو که به کلانتری دعوت شده بود در تشریح این ماجرا گفت: خودرو را شب مقابل منزلم در خیابان شهید مفتح پارک کردم، اما نیم ساعت بعد فهمیدم که دزدان آن را به سرقت برده اند! رئیس پلیس مشهد توضیح داد: متهم سابقه دار مذکور ضمن اعتراف به سرقت خودرو مدعی شد که مواد مخدر صنعتی را نیز به مبلغ 400 هزار تومان از فردی ناشناس در پنجراه مشهد خریده است و خودش نیز به شیشه اعتیاد دارد که آنالیز های تخصصی در این باره ادامه یافت.

باتری سرقتی 500 هزار تومان!

مقام ارشد انتظامی مشهد همچنین به دستگیری دزد باتری خودرو ها نیز اشاره نمود و گفت: ماموران گشت کلانتری احمدآباد مشهد دزدی را در خیابان پاستور به دام انداختند که طی یک ماه گذشته تعداد زیادی باتری از خودرو ها سرقت نموده بود. سرهنگ صارمی ساداتی اضافه نمود: این دزد جوان که چهار فقره سابقه کیفری دارد، در بازپرسی ها به شش فقره سرقت اعتراف کرد و گفت: باتری های سرقتی را به مبلغ 500 هزار تومان به مالخری در منطقه پنجراه فروخته است که آنالیز های بیشتر در این باره ادامه دارد.

دستبرد به خودرو های داخل پارکینگ ها

سرهنگ عباس صارمی ساداتی به دستگیری دزد سابقه دار 33 ساله ای اشاره نمود که به خودرو های پارک شده در پارکینگ مجتمع های مسکونی بدون نگهبان دستبرد می زد. وی اضافه نمود: ماموران کلانتری قاسم آباد در یک عملیات تعقیب و گریز در بولوار امامیه مشهد این دزد را در حالی دستگیر کردند که باتری، زاپاس و جک متعلق به یک دستگاه پراید را به همراه داشت. وی گفت: این متهم اعتراف کرد که نیمه شب از بولوار توس به قاسم آباد می آیم و به خودرو های داخل پارکینگ مجتمع ها دستبرد می زنم که تا به امروز 15 فقره سرقت در بولوار امامیه و شریعتی انجام داده ام!

اعتراف به 20 فقره سرقت!

فرمانده انتظامی مشهد در ادامه تشریح این عملیات ضربتی به دستگیری دزدی اشاره نمود که به اموال داخل خودرو ها دستبرد می زد. وی اضافه نمود: ماموران گشت کلانتری قاسم آباد نیز راننده یک دستگاه پراید نقره ای رنگ را دستگیر کردند که تعدادی چرخ زاپاس در صندوق عقب داشت. سرهنگ عباس صارمی گفت: این دزد 41 ساله که با سرعت عمل نیرو های گشت به دام افتاد، در اعترافات خود گفت: از منطقه توس برای انجام سرقت به قاسم آباد می آیم و با گذاشتن یک لاستیک کهنه زیر خودرو، چرخ های خودرو های پارک شده را به سرقت می برم، اما هر بار یک دستگاه خودرو سرقت می کنم و با آن به صندوق عقب و چرخ های خودرو های دیگر دستبرد می زنم! این فرمانده باتجربه انتظامی توضیح داد: دزد مذکور تا به امروز به 20 فقره سرقت از داخل خودرو های مردم در حالی اعتراف کرد که هنوز مالک خودروی سرقتی متوجه سرقت خودرو اش نشده و گزارشی به پلیس اعلام ننموده بود. وی اضافه نمود: شش حلقه چرخ و تعداد زیادی آچار و پیچ خودرو از دزد معتاد کشف شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1056

به "عملیات ضربتی مبارزه با سرقت در شب های کرونایی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات ضربتی مبارزه با سرقت در شب های کرونایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید