صرفه جویی بیش از 340 میلیون یورویی

به گزارش مجله میهن 128، خبرگزاری خبرنگاران- با برگزاری 4 میز ساخت داخل در حوزه قطعه سازی خودرو، تا به امروز 343 میلیون یورو صرفه جویی ارزی شده است.

صرفه جویی بیش از 340 میلیون یورویی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مهدی مطلب زاده اضافه نمود: با شروع تحریم ها، در صنعت خودروسازی و قطعه سازی، نهضت ساخت داخل به کمک وزارت صمت و با همراهی قطعه سازان پا گرفت و تا به امروز بیش از 60 درصد از اهداف میز های ساخت داخل محقق شده است.

رئیس کمیته ساخت داخل انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور با بیان این که میز پنجم ساخت داخل قطعه سازی خودرو در ماه جاری برگزار می شود، اضافه نمود: برای تحقق بیشتر اهداف داخلی سازی 10 مشوق را پیشنهاد دادیم که شش مشوق در حوزه حاکمیت و دولت و چهار مشوق هم در حیطه خودروسازان است.

آقای مطلب زاده گفت: خودروسازان باید قرارداد ها را به شکل برد - برد تنظیم کنند و در مواردی برای کمک به سرمایه گذاری، پیش پرداخت بدهند ضمن این که باید به گونه ای عمل کنند که ساخت داخل قطعه صرفه اقتصادی داشته باشد همچنین دولت باید پول ارزان در اختیار قطعه سازان قرار دهد تا به مصرف سرمایه گذاری در این حوزه برسد وگرنه با بهره های 24 تا 30 درصدی، سرمایه گذاری امکان پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی اضافه نمود: با نرخ کنونی ارز، تولید داخل با صرفه جویی 343 میلیون یورویی بسیار با صرفه شده است بنابراین باید کمک کرد تا فرایند داخلی سازی ادامه دار باشد، البته در برخی قطعات حساس به علت نبود فناوری و یا فلزات خاص، مجبور به واردات هستیم که البته می توانیم با دورزدن تحریم ها این قطعات را نیز تهیه کنیم به شرطی که تحریم داخلی نداشته باشیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 840

به "صرفه جویی بیش از 340 میلیون یورویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی بیش از 340 میلیون یورویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید