صدور پروانه اضطراری نوسازی برای خانه های در حال ریزش محله هرندی

به گزارش مجله میهن 128، تهران (پانا) - شهردار منطقه 12 شهرداری تهران جزئیات صدور پروانه اضطراری نوسازی برای خانه های در حال ریزش در این منطقه به ویژه در محله هرندی را تشریح کرد.

صدور پروانه اضطراری نوسازی برای خانه های در حال ریزش محله هرندی

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

علی محمد سعادتی در گفت وگو با پانا درباره صدور پروانه های اضطراری نوسازی در منطقه 12 شهرداری تهران اظهار کرد: موضوع پروانه های اضطراری مربوط به املاکی است که در آن سکونت رخ داده است و ساکنان توان مالی برای ساخت و ساز ندارند. از طرفی گروه های جهادی و گروه های خیّر آمادگی دارند که هزینه را پرداخت نمایند زیرا هر روزی که صدور پروانه به تاخیر بیفتد یاری می نماید که شاهد حادثه دلخراشی در شهر باشیم.

شهردار منطقه 12 شهرداری تهران ادامه داد: با توجه به اینکه در منطقه موارد زیادی از این املاک داشتیم درخواست کردیم تا این امکان ایجاد گردد چون ساختمان های موجود مقاوم سازی ندارند و خشت و گلی هستند و سازه و اسکلتی هم ندارند. با امکانی که فراهم شده است به همان میزانی که می گردد، ساختمان بازسازی خواهد شد و این اجازه داده شد تا مشکل تعدادی از ساختمان در منطقه 12 و در محله هرندی رفع گردد و از بن بستی که در تشریفات اداری صدور پروانه وجود داشت، جلوگیری گردد.

وی تاکید نمود: تشریفات اداری صدور پروانه ساختمان، طولانی بود و هر لحظه ممکن بود که ساختمان های فرسوده دچار سانحه شوند که از این مساله با اهتمام مدیران در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، معاونت شهرسازی شهرداری، سازمان بازرسی و مجموعه حراست شهرداری تهران جلوگیری شد.

محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نیز هفته گذشته در جلسه شورای شهر تهران درباره تخریب خانه های در حال فروریزش در منطقه 12 گفت: به موجب گزارش هایی که از شهرداری منطقه 12 دریافت کردیم، شاهد فروریزش تعداد قابل توجهی از خانه های محله هرندی و بعضی از محلات دیگر در منطقه 12 بودیم که منجر به بی سرپناه شدن شهروندان شده بود و آنها بلاتکلیف و سرگردان شده بودند. در جریان این بازدید جلسه ای را برگزار کردیم و در مورد صدور پروانه اضطراری برای خانه های در حال تخریب و در آستانه فروریزش محله هرندی و بخشی از محلات مشابه تصمیم گیری کردیم تا دیگر نیازی به گذراندن مراحل بروکراتیک و استعلام های مربوطه نباشد.

به گفته وی، با پیگیری هایی که انجام شد، صورت جلسه ای مبنی بر صدور پروانه های اضطراری برای خانه های در حال تخریب و فروریزش منطقه 12 طی چندین بند و تبصره و با امضای معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیرکل تدوین و ضوابط و مدیرکل حراست شهرداری تهران، رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران و شهرداری منطقه 12 و معاون معماری و شهرسازی منطقه 12 تصویب شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 990

به "صدور پروانه اضطراری نوسازی برای خانه های در حال ریزش محله هرندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور پروانه اضطراری نوسازی برای خانه های در حال ریزش محله هرندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید