شگرد عجیب کلاهبردار حرفه ای برای سرقت از عابربانک تهرانی ها

به گزارش مجله میهن 128، رئیس پلیس مترو تهران از دستگیری یک کلاهبردار در مترو اطلاع داد.

شگرد عجیب کلاهبردار حرفه ای برای سرقت از عابربانک تهرانی ها

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ سعید عطااللهی گفت: روز گذشته طی یک درگیری در ایستگاه متروی تهران یک نفر با شکایت جعل و کلاهبرداری توسط پلیس متروی پایتخت دستگیر و در رابطه با کلاهبرداری از مسافران مترو شناسایی شد.

وی ادامه داد: با استعلام سوابق این فرد تعیین شد که او سابقه دار و پیشتر نیز در مورد هک و جعل دستگیر و روانه زندان شده است، این متهم به مسافرانی که پای دستگاه بودند مراجعه و عنوان می کرد که سقف برداشت من از عابربانک ام پر شده و نیاز به 200 هزار تومان پول نقد دارم.

این مقام انتظامی توضیح داد: متهم با طرح این موضوع از شهروندان و افرادی که در محل قصد کشیدن کارت برای انجام امور شخصی داشتند درخواست می کرد که اجازه بدهند مبلغ مورد نظرش را از کارت خود به کارت این افراد جابجا کند و در ادامه مالباختگان به او این پول را به صورت نقدی با دریافت پول از دستگاه عابربانک بگیرند و به او بدهند.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه این فرد از شگرد خاصی برای سرقت هایش استفاده می کرد این مسافر مترو نیز در دام متهم افتاد و این فرد که شماره کارت عابربانک خالی اش را به متهم گفته بود، متوجه حیله متهم شد و وقتی که متهم از او درخواست 200 هزار تومان کرد او متوجه شد متهم تنها 200 هزار ریال را به کارت او انتقال داده است.

به گفته سرهنگ عطااللهی برای متهم باتعیین شدن این موضوعات، پرونده ای تشکیل و به مقام محترم قضائی معرفی گردید.

رئیس پلیس مترو پایتخت، از شهروندان درخواست کرد: با توجه به ازدیاد جمعیت و عجله برای رسیدن به مقصد و تراکمی که در سالن های خودرو هست حتما به پشت سر توجه کنید تا یک موقع در دام جیب بر ها نیفتید که آنها با فهمیدن رمز عابربانک می توانند حساب تان را بعد از دزدیدن کارت تان خالی نمایند.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان به چنین افرادی اطمینان نکنید و مطمئن باشید با توجه به وجود دستگاه های پوز سیار و پوز غیر سیار در مراکز تجاری هیچ نیازی به این پول نقد نیست و حتی امکان دارد این کارت برای کلاهبرداری توسط این اشخاص به کار برود تا آنها بتوانند تمامی پول موجود در کارت مورد نظرشان را در کمتر از 24 خارج نمایند و در این صورت امکان اینکه پای شان به یک پرونده باز گردد نیز وجود دارد. حتما توجه داشته باشید که همواره سارقان و کلاهبرداران در کمین هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 119

به "شگرد عجیب کلاهبردار حرفه ای برای سرقت از عابربانک تهرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگرد عجیب کلاهبردار حرفه ای برای سرقت از عابربانک تهرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید