شفافیت و عمق تصاویر با فتوگلاسه

به گزارش مجله میهن 128، برای حفظ شفافیت و درخشندگی از چاپ گلاسه استفاده می گردد.

شفافیت و عمق تصاویر با فتوگلاسه

به گزارش مجله میهن 128، بنابر اعلام ونوس لیزر، گلاسه پوششی است درخشان روی کاغذ. در هنگام ساخت این نوع کاغذ، ابتدا ورقه گلاسه روی کاغذ قرار گرفته و سپس توسط یک غلطک به کاغذ چسبانده می گردد.

چاپ گلاسه

کاغذ گلاسه علاوه بر زیبایی ناشی از درخشندگی، از نشت کردن جوهر نیز جلوگیری نموده و در نهایت چاپ را در برابر رطوبت و هرعامل آسیب زننده ای حفظ می نماید.

کاغذ با چاپ فوتوگلاسه یا بدون چاپ فتوگلاسه؟

در چاپ فوتوگلاسه روکشی از جنس کائولینیت روی کاغذ اعمال می گردد. این نوع پوشش گلاسه انواع مختلفی دارد؛ براق، مات و نیمه مات. از انواع پوشش های گلاسه در عکاسی ها و کارهای هنری استفاده می گردد. به این علت که بعد از عکاسی یا طرح هنری رنگ ها به الیاف کاغذ نفوذ پیدا نمی نمایند و روی سطح باقی می مانند؛ همچنین پوشش گلاسه علاوه بر داشتن کیفیت، شفاف و زیبایی به حفظ رنگ های اثر هنری شما یاری می نماید. در نظر داشته باشید که چاپ با پوشش فوتوگلاسه نور را منعکس می نماید در حالی که چاپ های بدون پوشش این حالت را ایجاد نمی نمایند. انعکاس نور از روی این گونه چاپ های براق گاهی منجر به اختلال در خواندن نوشته های متن می گردد. حتما با این موضوع در رستوران هنگام خواندن منو غذا روبرو شده اید!

انواع کاغذهای دارای پوشش

کاغذ با پوشش براق

این نوع پوشش براق در طیف رنگی گسترده تر نسبت به انواع دیگر کاغذ تهیه می گردد. موارد مصرف این نوع پوشش اغلب برای بازاریابی کالا و در چاپ مجلات با تصاویر رنگی با کیفیت استفاده می باشد. کاغذ براق به تصاویر رنگی چاپ شده، در مواردی که زیبایی تصاویر بسیار حائض اهمیت است، زیبایی می بخشد.

کاغذ با پوشش Dull (کدر)

استفاده از این نوع پوشش ها موجب کاهش تابش خیره نماینده روی کاغذ شده و خواندن متن را آسان می نماید.

کاغذ با پوشش مات

یک پوشش ساده و صیقلی با شفافیت کمتر نسبت به پوشش های براق می باشد. از نظر کیفیت سطح متوسطی دارد و در نتیجه کمترین هزینه را در برمی گیرد.

کاغذ با پوشش Cast (نوعی لایه براق و نسبتا ضخیم)

این نوع پوشش بسیار شفاف می باشد. برای چاپ و پوشش تصاویری که از نظر کیفیت برایتان بسیار حائض اهمیت می باشند، توصیه می گردد. این نوع پوشش از نظر وزنی سنگین بوده و در نتیجه تمایل به ترک خوردگی دارد. بنابراین برای هر نوع چاپی توصیه نمی گردد. کار با کاغذهای دارای این پوشش سخت تر است و نسبت به سایر پوشش های به کار رفته در صنعت چاپ، بسیار گران است.

چاپ PP

کاغذ pp با استفاده از رزین مصنوعی مشتق شده از نفت فراوری می گردد از این رو دارای خواصی مشابه پلاستیک می باشد. با این حال، ظاهر آن مانند کاغذهای معمولی می باشد. کاغذ pp، یک محصول خاص، ضد آب و مقاوم می باشد. از انواع مختلف جوهر می توان برای چاپ کاغذ pp استفاده کرد.

ویژگی های کاغذ های pp

1. استحکام و مقاومت بالا

2. ضد آب ، ضد رطوبت

3. تجدیدپذیر، قابل احتراق، غیر سمی

4. عملکرد نوشتن و قابلیت چاپ خوب، قابلیت چاپ با جوهر معمولی، خشک شدن سریع

5. سفید، براق، مقاوم در مقابل نور

کاربرد کاغذهای pp

· چاپ، بسته بندی و برچسب زدن

کاغذهای pp کاربردهای مختلفی در صنایع مختلف از جمله آرایشی و بهداشتی، برچسب مواد غذایی و ... دارند. از دیگر خصوصیات مهم آن می توان به مقاومت در برابر روغن، موادشیمیایی و همچنین مقاومت در برابر پارگی اشاره نمود. این خصوصیات عملکردی عالی و همچنین قابلیت چاپ عالی ، منجر به محبوبیت بالای کاغذهای pp شده است.

· دوام بالا و سهولت در چاپ

در مجموعه ونوس لیزر چاپ کاغذ PP با بالاترین کیفیت صورت می گیرد. کاغذهای pp در هر زمینه ای که احتیاج به دوام طولانی مدت دارد استفاده می شوند.

· کاربردهای پزشکی، باغبانی و شیمیایی

مزیت مهمی که کاغذهای pp نسبت به کاغذهای معمولی دارند، مقاومت در برابر زردی و ماندگاری بسیار طولانی تر است. کاغذ pp در طیف وسیعی از صنایع و کاربردهای خانگی که احتیاج به مقاومت فیزیکی همراه با مقاومت داخلی در برابر عناصر دارند مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال می توان از برچسب های مقاوم در برابر مواد شیمیایی نام برد. از کاربردهای پزشکی می توان به برچسب یا مچ بند بیمار که در آن رطوبت وجود اشاره نمود.

چاپ اکوسالونت چیست

گزینه های مختلفی برای چاپ وجود دارد که در ادامه به معرفی یکی از این گزینه ها می پردازیم. یکی از انواع چاپ با کیفیت بالا در ونوس چاپ اکوسالونت می باشد.

چاپ سالونت یا اکوسالنت؟

استفاده از گرما در چاپ اکوسالونت برای خشک کردن چاپ موجب افزایش سرعت و بالا بردن عمر چاپ می گردد. چاپ اکوسالونت به دلیل داشتن کیفیت و خدمات بهتر، نسبت به چاپ سالونت فزونی دارد.

مزایای استفاده از چاپ اکوسالونت

چاپ اکوسالونت فاقد بو می باشد در حالی که چاپ سالونت حاوی مواد دارای بو می باشند. چاپ اکوسالونت با دوام بوده و برای کاربردهای بلندمدت استفاده می گردد. از دیگر مزایای چاپ اکو سالونت نسبت به سالونت ریز پاش بودن آن می باشد که موجب کیفیت بسیار بالا در چاپ شده و پیکسلهای تشکیل دهنده چاپ قابل مشاهده نیست ولی در چاپ سالونت به وضوح نقاط تشکیل دهنده چاپ قابل رویت است.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 439

به "شفافیت و عمق تصاویر با فتوگلاسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفافیت و عمق تصاویر با فتوگلاسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید